0

Zaproszenia na weekend

Syrenka ze Starego Miasta
Syrenka – ze Starego Miasta
fot. MPawlik

W nadchodzący zapiątek w centrum uwagi będzie Noc Muzeów. A co dla tych co nie lubią tłumów?

Sobota – Niedziela

ŚRÓDMIEŚCIE

Żarciowozy przed Pekinem

18 maja w godz. 12:00–3:00 i 19 maja w godz. 12:00–20:00
(sobota i niedziela) na pl. Defilad odbędzie się Żarcie na Kółkach: Dzień i Noc Food Trucków.

Na płycie głównej pl. Defilad ustawią się food trucki serwujące klasyki street foodu, takie jak dania z najodleglejszych zakątków świata. Od większych i mniejszych samochodów, do przyczep, rowerów, skuterów i wszystkiego tego, co karmi i poi na kółkach

– zapowiadają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE

Niewegańskie rośliny w OBUW

Od 17 do 19 maja (piątek–niedziela)
w godz. 10:00–18:00
w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego przy Al. Ujazdowskich 4 odbędzie się XIII Wystawa Roślin Mięsożernych w Ogrodzie Botanicznym UW.
W programie m.in.: bogata ekspozycja roślin, porady specjalistów dotyczące uprawy, sprzedaż ciekawych gatunków i odmian roślin mięsożernych, wykłady i pokazy karmienia roślin.
Bilety: 5–10 zł.

URSYNÓW

Akwarystyka na SGGW

18 i 19 maja (sobota i niedziela) w godz. 10:00–16:00
na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW odbędą się Międzynarodowe Dni Akwarystyki 2019. W planach: 15 wykładów plenarnych, postery naukowe i konkurs wiedzy akwarystycznej. Na miejscu znajdzie się też Międzynarodowa Wystawa Akwariów: ponad 100 akwariów reprezentujących akwarystykę morską, naturalną, ozdobną i biotopową oraz mistrzostwa krewetek ozdobnych, a także Akwarystyczne Mistrzostwa Polski.

Sobota

BEMOWO

Warszawski Piknik Leśny

18 maja (sobota) w godz. 11:00–16:00
na polanie rekreacyjnej przy ul. Kutrzeby odbędzie się piknik Leśne klimaty.
W planach są gry i zagadki dla dzieci oraz przyrodnicze lekcje organizowane przez Lasy Miejskie-Warszawa. Miłośnicy przyrody mogą przyjść na warsztaty o świecie roślin, owadów oraz poznać historię, która toczyła się wśród okolicznych drzew dziesiątki lat temu. Uczestnicy dowiedzą się także, co zrobić, gdy spotkają w lesie dzikie zwierzę, oraz jak pomóc rannemu zwierzęciu. Warszawianki i warszawiacy będą mogli przygotować lemoniadę z dodatkiem bemowskiego miodu i skosztować tej domowej mikstury. Wstęp wolny, na wycieczki obowiązują zapisy.

BEMOWO

Policyjny Piknik Motocyklowy

18 maja (sobota) w godz. 11:00–17:00
na terenie Automobilklubu Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127 odbędzie się piknik Warszawska Motosobota. Po pikniku odbędzie się parada motocyklowa ulicami miasta. Organizatorami przedsięwzięcia są: Komenda Stołeczna Policji, Automobilklub Polski oraz fundacja Jednym Śladem.

OCHOTA

Mistrzostwa Deskorolkarzy

18 maja (sobota) w godz. 10:00–18:00
w skateparku w parku Zachodnim odbędzie się Skateboard Contest – zawody deskorolkowe na standardzie Przystanku Mistrzostw Polski Polish Skate Federation pod patronatem burmistrz Katarzyny Łęgiewicz. Muzyką zajmie się znany z imprez Vans Shop Riot DJ Rebus, a konferansjerką – Piotr Dabov. Dodatkowo w godz. 10:00–12:00 odbędą się tu darmowe zajęcia z nauki jazdy na deskorolce. Pula nagród to 4 tys. zł.

MOKOTÓW

Festiwal Kryminału

18 maja (sobota) w godz. 10:00–20:00
w teatrze Druga Strefa przy ul. Magazynowej 14A odbędzie się Warszawski Festiwal Kryminału. W programie m.in. prelekcje: Dżentelmeni nie rozmawiają o jedzeniu, czyli krótka historia kanibalizmu odkrywców i podróżników, Mroczna strona Warszawy w powieściach i Kryminał społecznie zaangażowany.
Obecność zapowiedzieli znakomici autorzy a m.in.  Małgorzata Rogala czy Remigiusz Mróz.

ŚRÓDMIEŚCIE

Ogórki, Sany, Ikarusy!

18 maja (sobota) od godz. 10:30
na pl. Defilad odbędzie się największy w Polsce XIV Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Autobusów. Do Warszawy przyjedzie ponad 50 zabytkowych pojazdów, między innymi poczciwe Ogórki oraz kultowe Ikarusy. Autobusy o godz. 11:30 ruszą paradnym tempem w kierunku pętli Metro Młociny. Wieczorem, od godz. 18:30, z pl. Defilad wyruszą na miasto specjalne muzealne linie autobusowe. Kursować będzie również linia tramwajowa M, na której jeździć będą zabytkowe i historyczne wagony.

ŚRÓDMIEŚCIE

Dzień Zwierząt

18 maja (sobota) w godz. 12:00–18:00
w Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się Warszawski Dzień Zwierząt 2019. W programie m.in.: pokazy pierwszej pomocy zwierzętom, darmowe porady behawiorystów, porady adopcyjne, porady psiej fryzjerki, porady żywieniowe, pokaz dog frisbee, warsztaty Jak zapobiegać pogryzieniom, warsztaty komunikacji z psem za pomocą mowy ciała, wystawa zdjęć psów czekających najdłużej i zlot psów adoptowanych z Palucha.
[LINK]

ŚRÓDMIEŚCIE

WTW otwiera sezon

18 maja (sobota) o godz. 11:15
przy ul. Wioślarskiej 6 Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie zaprasza na 141. otwarcie sezonu sportowo-turystycznego. Po części oficjalnej otwarcia zaplanowany jest (o godz. 12:00) start II Derbów Warszawy pomiędzy amatorskimi ósemkami WTW i TWDW.
O godz. 12:30 rozpoczną się regaty wioślarskie.

ŚRÓDMIEŚCIE

Citroëny w Łazienkach

18 maja (sobota) w godz. 14:00–19:00
w Łazienkach Królewskich (plac przy Ermitażu) odbędzie się zlot zabytkowych Citroënów – piknik z okazji 100-lecia marki Citroën.

Będzie okazja do zapoznania się z szerokim wyborem modeli historycznych oraz tych bardziej znanych i rozpoznawalnych

– zapowiadają organizatorzy.
Na godz. 20:00 zaplanowany jest przejazd przez Warszawę pod wybrane muzea.

TARGÓWEK

Podziemny Targówek

19 maja (niedziela) w godz. 11:00–15:00
odbędzie się dzień otwarty na nowo powstałych przystankach podziemnej kolei: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Na każdej z nich zostanie wyznaczona trasa, dzięki której goście będą mogli przejść: od wejścia jedną głowicą stacji, przez poziom –1 na peron, a następnie wyjść po drugiej stronie przystanku podziemnej kolei. Ponieważ stacje są już gotowe i czekają jedynie na wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, goście nie będą musieli zakładać kamizelek ani nosić kasków.

TARGÓWEK

Piknik nadziemny

19 maja (niedziela) od godz. 11:00
w parku im. Stefana Wiecheckiego Wiecha, nad stacją Metro Targówek Mieszkaniowy, odbywał się będzie rodzinny piknik europejski. Zaplanowano tam m.in. pokazy taneczne, goście będą mieli okazję spróbować specjałów kuchni różnych krajów Starego Kontynentu, a pewni wiedzy o wspólnocie sprawdzą swoje siły w quizie. Największe hity europejskie przypomni zespół Vogue Band. Piknik poprowadzi Włoch Paolo Cozza. Wydarzenie będzie także okazją do poznania historii i ciekawostek związanych z budową metra, a wszyscy będą mogli ugasić pragnienie warszawską kranówką.

TARGÓWEK

PrzedNocka na Zaciszu

18 maja (sobota) o godz. 12:00
w Domu Kultury Zacisze przy ul. Blokowej 1 odbędzie się PrzedNocka Muzeów z Józefem Wilkoniem. Artysta zaprezentuje w DK „Zacisze” najnowsze akwarele oraz wybrane rzeźby. Poprowadzi też warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci od 6 lat i rodziców, oparte na „Księdze dżungli”. Uczestnicy muszą przynieść kawałek drewna lub korzenia oraz piłkę do drewna i zestaw dłutek.

WILANÓW

Aeropiknik na plaży

18 maja (sobota) w godz. 14:00–20:00
na plaży Wilanów odbędzie się Aeropiknik. Na odwiedzających czekać będą m.in.: filmy lotnicze na ekranie w hangarze, prezentacja szybowca FOKA 4, makiety samolotów, prezentacja latawców w dużej skali, wystawa o historii lotnictwa, prezentacja sprzętu lotniczego (kosze balonowe, pokaz palników, prezentacje powłoki) oraz loty balonami na uwięzi (uzależnione od warunków pogodowych).

WOLA

Święto Łiski u Jasia i Gosi

18 maja (sobota) w godz. 10:00–2:00 (19 maja) w klubokawiarni Jaś & Małgosia przy al. Jana Pawła II 57 odbędą się obchody Międzynarodowego Dnia Whisky.

Podobno pomysłodawcą Światowego Dnia Whisky jest Blair Bowman, który pozazdrościł miłośnikom ginu swojego święta. Według nas to świetna inicjatywa wspólnego celebrowania tego trunku, dlatego mamy nadzieję, że wspólnie z nami będziecie świętować szklaneczką whisky

– zachęcają pracownicy klubokawiarni.

Niedziela

PRAGAPOŁUDNIE

Spacerem wśród murali

19 maja (niedziela) o godz. 15:00
przy ul. Skaryszewskiej 2 (róg ul. Targowej) zacznie się spacer pt. „Praskie murale, których nie było widać w Noc Muzeów”.

Po Nocy Muzeów warto odwiedzić Starą Pragę, która za dnia jest także plenerową galerią (nie tylko) murali. Dzieła artystów zarówno lokalnych, jak i znanych poza granicami umilą trasę spaceru i przypomną, że swój dzisiejszy charakter dzielnica w dużej mierze zawdzięcza właśnie twórcom, otwierającym kawiarnie czy galerie i przyczyniających się do zmiany jej wizerunku. Oprócz street artu nowego będą też reklamowe malowidła doby PRL, sypiące się, ale nadal widoczne

– opisują przewodnicy z Praskiej Ferajny.

WOLA

Wolski Korowód Pozarządowy

19 maja (niedziela) w godz. 14:00–18:00
w parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17 odbędzie się Wolski Korowód.
Wolski Korowód to przegląd organizacji pozarządowych, instytucji oraz działalności prywatnych działających na terenie Woli, które zaprezentują swoją ofertę pomocową, edukacyjną, kulturalną, promującą zdrowy styl życia oraz aktywność społeczną. W programie Korowodu m.in. piknik rodzinny z konkursami i quizami z nagrodami, bezpłatnymi poradami i badaniami, grami sportowymi, warsztatami kulinarnymi i mnóstwem innych atrakcji, miasteczko namiotowe organizacji, instytucji i firm działających na terenie Woli wraz z prezentacją propozycji wolontariatu w ramach działań Podaj Dalej oraz namiot Alpaki z Zielonych Traw i informacje o alpakoterapii. Wstęp wolny.

Warszawski Serwis Prasowy

17 maja 2019 10:27
[fbcomments]