0

Zaproszenia na weekend

Widok na dzwonnicę i kościół Świętej Anny w Warszawie
Widok na dzwonnicę i kościół Świętej Anny w Warszawie
fot. MPawlik

Weekend będzie pełen ciekawych wydarzeń, ale w niedzielę nie zapomnijmy o wyborach do Parlamentu Europejskiego!

Sobota

BABICE

Dzień Babic

25 maja (sobota) w godz. 14:00–22:30
na Polanie Dwóch Stawów przy ul. Południowej w Zielonkach-Parcelach odbędzie się Dzień Babic 2019. W planach m.in. pokaz sztuki walk karate przez karateków z klubu Rensei z Borzęcina Dużego, pokaz capoeiry, pokaz tańca flamenco, mistrzostwa Mazowsza w cossmintonie, zawody wędkarskie, turniej siatkówki plażowej i Blackminton Challange.

PRAGAPOŁUDNIE

Święto Saskiej Kępy

25 maja (sobota) w godz. 14:00–22:00
na ul. Francuskiej odbywać się będzie XIV edycja Święta Saskiej Kępy „Jak dobrze mieć sąsiada”. W programie m.in. koncert piosenek Agnieszki Osieckiej, „Tanga świata”, koncerty Stanisława Soyki i Kayah.

ŚRÓDMIEŚCIE

Festiwal Niemena

25 maja (sobota) w godz. 12:00–20:00
W Mazowieckim Instytucie Kultury przy ulicy Elektoralnej 12 odbędzie się Festiwal NIEzły Men. W tej niezwykłej akcji weźmie udział 80 artystów z całej Polski, prezentując ponad 20 wystąpień muzycznych i spektakli teatralnych, opartych na tekstach piosenek wykonywanych przez Czesława Niemena [LINK].

TARGÓWEK

Wiechowisko

25 maja (sobota) w godz. 14:00–22:00
w parku Wiecha przed teatrem Rampa odbędzie się Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha. Uczestnicy turnieju będą walczyć o Laur Wiecha w dwóch konkurencjach: humorystycznej prezentacji estradowej w dowolnej formie (wiersz, piosenka, stand-up, skecz) oraz w konkurencji freestyle w kategorii open (pojedynki rapowej improwizacji wierszem na zadany przez publiczność temat). Jurorami będą reżyser telewizyjnych widowisk satyrycznych Krzysztof Jaślar, dyr. art. teatru Rampa Cezary Domagała, artysta polskiego kabaretu Mirosław Gancarz. Ligę freestyle’ową prowadzi Artur Lewandowski. Nagroda Publiczności będzie jak zawsze mierzona w decybelach aplauzu. [LINK]

ŻOLIBORZ

Piknik Olimpijski

25 maja (sobota) w godz. 12:00–18:30
na Kępie Potockiej odbywał się będzie 21. Piknik Olimpijski. Jednym z głównych motywów przewodnich będą obchody 100-lecia założenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl powstał w 1919 r.) powiązane z otwarciem Światowych Targów Kolekcjonerów Olimpijskich, które równolegle do pikniku będą dostępne dla odwiedzających w Centrum Olimpijskim PKOl.

 

Niedziela

ŚRÓDMIEŚCIE

Piknik Muzyczny

26 maja (niedziela) o godz. 12:00
w Dolince Szwajcarskiej przy ul. Chopina 5 odbędzie się Muzyczny Piknik Rodzinny „Od Moniuszki do Straussów”. Podczas wydarzenia usłyszymy utwory skomponowane przez członków rodziny Straussów oraz Stanisława Moniuszkę w wykonaniu Salonowej Orkiestry Johanna Straussa. Na program imprezy składać się będą ponadto konkursy wiedzy, animacje dla dzieci, gry i zabawy, śpiewanie wspólnie piosenek z Aliną Małachowską oraz wiele innych atrakcji.

URSYNÓW

Dzień Cichociemnych

26 maja (niedziela) w godz. 13:00–18:00

w parku im. Kozłowskiego przy Kopie Cwila przy ul. Surowieckiego odbędzie się VII Dzień Cichociemnych. To piknik edukacyjny o charakterze militarno-historycznym, podczas którego przewidziano ekspozycję pojazdów wojskowych oraz uzbrojenia. W programie inscenizacje historyczno-edukacyjne, gry terenowe i rekonstrukcje odwołujące się do historii polskiego wojska oraz występy artystyczne.

WOLA

Parada rowerowa

26 maja (niedziela) o godz. 12:00
ze skweru Gwary Warszawskiej wyruszy Warszawska Parada Rowerowa 2019. „W poprzednich latach bawiliśmy się przednio, w barwnych strojach retro i z przyozdobionymi rowerami. W tym roku wydłużamy trasę i liczymy na pobicie dotychczasowego rekordu liczby uczestników” – zapowiadają organizatorzy.

WOLA

Święto Kolonii Wawelberga

26 maja (niedziela) w godz. 14:00–20:30
na dziedzińcu Kolonii Wawelberga przy ul. Górczewskiej 15 odbędzie się Festiwal Hipolita i Ludwiki – V Święto Kolonii Wawelberga. Będzie można tu zobaczyć niezwykłą kolekcję figur Matki Boskiej, które malowała Kora, wokalistka Maanamu, Stanisława Celińska wystąpi z ośmioma muzykami i zaśpiewa piosenki z płyty Atramentowej i nagrodzonej Fryderykiem w 2019 r. płyty Malinowej. W programie także m.in.: minispektakl teatralny „Kobieta Planeta”, koncert Eksperymentalnej Pracowni Muzycznej Staynia, III Warszawska Parada Rowerowa, wystawa historyczna „Wawelberczycy” i ekspozycja bolidów, projektu studentów Politechniki Warszawskiej. Imprezę rozpocznie tradycyjnie zespół Viva el Cajon. Wstęp wolny.

Warszawski Kurier Prasowy

24 maja 2019 08:22
[fbcomments]