0

Hutnik wszedł do 4 ligi

Hutnik vs Bug II Wyszków
Hutnik vs Bug II Wyszków
fot. mat. prasowy

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Bugiem II Wyszków 3:0, w meczu 27. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I. Tym samym Hutnicy zapewnili sobie awans do IV ligi!

W 11. minucie Bartłomiej Gołasiewicz zagrał prostopadle do wychodzącego na dobrą pozycję Patryka Turko. Pomocnik Hutnika uderzył z 15 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki gości. W 23. minucie dwie okazje w jednej akcji miał Paweł Tarnowski, jednak za każdym razem bronił bramkarz. W 30. minucie po strzale z dystansu przez Gołasiewicza futbolówka trafiła w słupek. Cztery minuty później Tarnowski dośrodkował w pole karne, skąd prawie z zerowego kąta akcję zamknął Turko. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki rezerw Bugu. W 38. minucie Bartosz Osoliński dośrodkował z rzutu wolnego, futbolówka trafiła do Erwina Nowika, który oddał strzał z kilku metrów, lecz dobrze interweniował bramkarz. Minutę później znów okazję miał Turko. Po podaniu Piotra Leśniewicza Turko strzelił z 10 metrów, ale znów obronił golkiper gości. W końcówce pierwszej połowy z dystansu uderzył Karol Cimochowski, a piłka trafiła jedynie w poprzeczkę.

W 62. minucie Turko dośrodkował na pole karne, a mocny strzał z kilku metrów oddał Tarnowski, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W 74. minucie Osoliński zagrał prostopadle do wbiegającego w pole karne Macieja Baranowskiego. Obrońca Hutnika uderzył, lecz bramkarz obronił ten strzał. W 85. minucie został ustalony rezultat meczu. Turko dośrodkował z rzutu rożnego, a strzałem głową gola zdobył Jakub Tazbir. Piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Najbliższy wyjazdowy mecz z Escolą Varsovia został przełożony.
Spotkanie odbędzie się już w najbliższą środę, o godzinie 18. 

Hutnik – Bug II Wyszków
3:0 (2:0)

  • Bramki:
    Turko 11′, 34′, Tazbir 85′.
  • Hutnik:
    Pasturczyk (Molenda 88′) – Avanesyan (Banaszczuk 88′), Nowik, Pracki, Baranowski – Tarnowski (Tazbir 64′), Osoliński, Leśniewicz (Drożdżal 88′), Cimochowski (Zuchora 83′), Turko (Ostaszewski 85′) – Gołasiewicz (Polniak 68′).
  • Sędzia:
    Jakub Jabłoński (Radom).
  • Widzów: 250

 

28 maja 2018 07:37