0

Mazowsze przebuduje boiska szkolne na Mokotowie

Krystyna Krahelska i warszawska Syrenka - patronka SP 212 i pomnik do którego pozowała
Krystyna Krahelska i warszawska Syrenka – patronka SP 212 i pomnik do którego pozowała. Zdjęcie z gazetki szkolnej School News 212 nr 1/2019
fot. SP 212

Dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza przebudowane zostaną boiska przy Szkole Podstawowej nr 212 im. Krystyny Krahelskiej na Mokotowie.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej rozstrzygnięty.

W ubiegłym tygodniu umowy w tej sprawie z beneficjentem podpisały Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkowie zarządu województwa mazowieckiego. W spotkaniu wzięła udział radna województwa mazowieckiego Bożena Żelazowska.

Adam Struzik:

Już po raz kolejny pomagamy lokalnym samorządom w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji, na które w budżetach zabrakło już środków. Dodatkowe fundusze na rozwój mazowieckich gmin to nasza odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Dziś podpisaliśmy umowę na wsparcie na modernizację boisk. Dzięki tym programom pomocowym sprawiamy, że nasze województwo rozwija się równomiernie.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln zł. Złożonych zostało w sumie 208 wniosków, spośród których 116 zostało dofinansowanych. Wsparcie w wysokości ponad 95 tys. zł otrzymała dzielnica Mokotów w Warszawie.

Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego:

To bardzo ważna inicjatywa. Ten program stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych gminach i powiatach, w których brakuje miejsc na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel.

Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego:

Nasz program to odpowiedź na potrzeby lokalnych wspólnot. Mieszkańcy, także tych mniejszych miejscowości, potrzebują miejsc, w których mogliby się spotkać i aktywnie spędzić czas. Chcemy, aby zadbali nie tylko o kondycję, ale przede wszystkim o swoje zdrowie.

Bożena Żelazowska, radna województwa mazowieckiego:

Wszyscy mieszkańcy powinni mieć dostęp do obiektów sportowych. Niestety, nie wszystkie samorządy lokalne mają fundusze na tego typu inwestycje. Dlatego nasze wsparcie jest tak ważne. Chcemy promować aktywne spędzanie czasu wolnego i zachęcać Mazowszan do zdrowego trybu życia.

UMWM w Warszawie

28 lipca 2019 23:39