0

Zdrowe nawyki, których nauczysz się dzięki diecie pudełkowej

Zdrowe nawyki, których nauczysz się dzięki diecie pudełkowej
Zdrowe nawyki, – których nauczysz się dzięki diecie pudełkowej
fot. mat. prasowy

Nie tylko wygoda, ale i nauka zdrowych nawyków żywieniowych, to zalety diety pudełkowej.

Wiele osób uznaje catering dietetyczny za rozwiązanie dla osób poszukujących wygody. Rzeczywiście, dostarczone pod wskazany adres posiłki gotowe do spożycia znacząco ułatwiają nam codzienność i pozwalają oszczędzić sporo czasu. Nie jest to jednak najważniejsza zaleta diety pudełkowej, bowiem taka oferta to przede wszystkim szansa na korzystną zmianę nawyków żywieniowych.
Czego uczy więc „jedzenie z pudełka”?

Podstawa to zdrowy plan żywieniowy

Chociaż często wydaje nam się, że wiemy, czym jest zdrowe żywienie, to w praktyce albo nie do końca jesteśmy w stanie opisać jego zasady, albo całkowicie nie jesteśmy w stanie ich przestrzegać. Tak czy inaczej, cierpi na tym nie tylko nasza sylwetka, ale również kondycja całego organizmu. Czym jest więc zdrowe odżywianie? W wielkim skrócie polega ono na spożywaniu niskoprzetworzonej żywności, czyli posiłków stworzonych z podstawowych, wysokiej jakości produktów spożywczych, takich jak warzywa i owoce, świeże mięso, nabiał czy zboża. Takich dań z pewnością nie zjemy w restauracji typu fast food i nie kupimy w supermarkecie na półce z gotowymi do odgrzania obiadami. Zapewni nam je natomiast catering dietetyczny Warszawa pod warunkiem, że zamówimy go w firmie, która naprawdę przykłada się do swojej misji zdrowego karmienia innych.

Regularne spożywanie posiłków

Nie wystarczy jeść zdrowo, aby dobrze się czuć i dobrze wyglądać. Istotne jest także to jak jemy zdrowe posiłki. W tym aspekcie najważniejsze jest natomiast dopilnowanie regularności. Specjaliści zalecają nam spożywać śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację, czyli pięć posiłków przyjmowanych co około 3 godziny. Ma to na celu uniknięcie uczucia głodu i skazywania organizmu na oszczędzanie energii, co skutkuje później jej kumulowaniem. Najgorszy schemat odżywiania to głodzenie się przez część dnia i nadrabianie niezjedzonych posiłków w ramach jednego lub dwóch posiłków, na przykład w ramach kolacji. Taki nawyk bardzo szybko doprowadzi do odkładania namiaru kalorii w postaci tkanki tłuszczowej, ponieważ ciało będzie magazynowało je na wypadek kolejnego deficytu energii. Dzięki diecie pudełkowej znacznie łatwiej jest nauczyć się prawidłowego schematu odżywiania, ponieważ gotowe do zjedzenia posiłki mamy pod ręką – musimy tylko wyjąć je z pudełka o odpowiedniej porze.

Zrozumienie istoty śniadania

O istocie śniadania słyszymy równie często, co o zaletach regularnego odżywiania. Posiłki spożywane o stałych porach usprawniają trawienie, eliminując problemy związane z dyskomfortem układu pokarmowego. Pozwalają zadbać również o utrzymanie stałej wagi. Z kolei jedzenie śniadania ma znaczenie z punktu widzenia zapotrzebowania organizmu na kalorie. O poranku potrzebujemy bowiem dużo więcej energii do działania niż wieczorem – w końcu rano wychodzimy do pracy czy szkoły, a zatem musimy utrzymać odpowiednią wydajność fizyczną oraz umysłową. Pożywne śniadanie jest więc bardzo ważne dla każdej osoby, która chce żyć na sto procent. Ponieważ w ramach diety pudełkowej śniadanie (i pozostałą część posiłków na dany dzień) otrzymujemy bardzo wcześnie, nawet spóźnieni możemy zjeść je z drodze do pracy lub już na miejscu.

Odzyskanie przyjemności delektowania się posiłkami

Zaburzenia odżywiania i inne problemy związane z codzienną dietą często wiążą się ze złym podejściem do tematu jedzenia. Głodzenie się lub przejadanie, nałogowe spożywanie słodyczy czy obsesyjne liczenie kalorii to tylko niektóre zachowania, które mogą doprowadzić nas na przykład do niedowagi lub nadwagi. Tymczasem jedzenie to nie tylko zaspokajanie głodu, ale także przyjemność. Myśląc o zdrowiu czy figurze, często zapominamy o delektowaniu się smakiem. Kiedy zlecimy zadanie karmienia nas firmie cateringowej, możemy wyrzucić z głowy wszelkie nieprzyjemne skojarzenia związane z odżywianiem i po prostu na nowo cieszyć się jedzeniem. Dobra dieta pudełkowa z pewnością nie będzie ani nudna, ani niesmaczna. Posiłki w ramach wybranego planu żywieniowego zawsze są bowiem świeże, przygotowane z lokalnych składników i połączone w sposób, który zachęca do otwartości na wszystkie kuchnie świata.

Artykuł sponsorowany

6 grudnia 2021 18:00
[fbcomments]