0

2. edycja Warsaw Surf Film Festival

Warsaw Surf Film Festival - Surfujący PKiN
Warsaw Surf Film Festival
fot. WSFF

Dziś startuje druga edycja Warsaw Surf Film Festival, czterodniowego święta nie tylko dla surferów.

WSSF to festiwal niezależnych filmów surfingowych, ale też miejsce spotkań ludzi, którym surfing i związany z nim styl życia jest bliski.

Podczas festiwalu widzowie będą mogli obejrzeć aż 22 surfowe produkcje. Ale to nie wszystko, czeka na nich bogaty program towarzyszący: organizatorzy przewidzieli wykład na temat największych zagrożeń dla Bałtyku prowadzony przez Fundację MARE, strefę VR z dna Bałtyku, wystawę zdjęć RAZEM DLA BAŁTYKU, workshop dla dzieci prowadzony przez Akademię Surfingu i Deskorolki i dwie wieczorne imprezy w Klubie SPATiF, gdzie zagrają Novika & Beats Friendly i kolektyw Soul Service. Wstęp na imprezy dla wszystkich posiadaczy festiwalowych biletów jest darmowy.

Festiwal odbywać się będzie w dniach 14-17 listopada podobnie jak w ubiegłym roku w kinie Amondo (ul. Żurawia 20),  oraz w klubie SPATiF (al. Ujazdowskie 45). A także pierwszy raz w kinie Elektronik (ul. Generała Zajączka 7).

Bilety na każdy film kosztować będą 18 zł. 

Festiwal rozpocznie pokaz filmu MOMENTUM GENERATION w kinie Elektronik. Będzie to polska premiera filmu, który niedawno otrzymał nagrodę Emmy.

W weekend festiwal przesunie się do kina Amondo klubu SPATiF. Będzie tu można obejrzeć liczne produkcje docenione na zagranicznych festiwalach filmów surfingowych, m.in. rosyjski PRIBOI opowiadający o surfowaniu w Oceanie Arktycznym, SATORI, który zabiera widzów na jeden z najtrudniejszych big wave spotów w Afryce, czy głośny VAGUE À L’ÂME pokazujący jak wygląda życie najlepszych big wave surferów, podróżujących po całym świecie w poszukiwaniu największych fal. W tej produkcji można zobaczyć legendarną jazdę Benjamina Sanchisa po gigantycznej 30 metrowej fali w portugalskim Nazaré.

Nie zabraknie też polskich produkcji, MAGIC BAY oraz WELCOME TO HEL opowiadającego o prekursorach surfingu w Polsce i pokazującego codzienne funkcjonowanie mieszkańców najsłynniejszych w kraju kempingów w Chałupach – surferów, instruktorów, czy zwykłych urlopowiczów. Festiwal zaprezentuje też 3 sekcje filmów krótkometrażowych: Kobiety na fali, UK Surf Commedy, Polskie filmy krótkometrażowe i Najlepsze międzynarodowe krótkie metraże.

W sobotę organizatorzy zapraszają na wieczór z filmami o BIG WAVE surfingu do SPATiFu a w niedzielę na wieczór z SURFOWANIEM W AFRYCE do kina Amondo. Afryka to nowy i ciekawy kierunek w surfingu.

Ales Kosina, dyrektor programowy Warsaw Surf Film Festival:

W tym roku na festiwalu można też obejrzeć wiele filmów poświęconych surfowaniu w Afryce. Ten sport nie jest tam tak rozwinięty, jak w innych miejscach i ten aspekt przyciąga surferów, którzy jednocześnie działają jako ekipa filmowa.

Gdzie?

Seanse odbywać się będą

  • w kinie Amondo (przy ul. Żurawiej 20),
  • w kinie Elektronik (Generała Zajączka 7),
  • w klubie SPATiF w sali z dużym ekranem na 1. piętrze (al. Ujazdowskie 45).

Partnerzy festivalu:

  • Baltica – pierwsza polska firma surfingowa, produkująca deski surfingowe i odzież
  • Akademia Surfingu i Deskorolki
  • Wawa Wake

Partnerzy medialni:

  • Radio Kampus 97,1FM
  • Surfing Polska – organizacja non-profit zajmująca się rozwojem surfingu w Polsce od 2011 roku

Warsaw Surf Film Festival plakat

15 listopada 2019 04:16