0

Bagno powoli odkrywa karty

10. Festiwal Rock na Bagnie - pierwsi ujawnieni goście
10. Festiwal Rock na Bagnie – pierwsi ujawnieni goście
fot. RnB

Festiwal Rock na Bagnie łapie oddech po wakacjach i zaczyna puszczać farbę na temat imprezy w przyszłym roku.

Baczność!

Zbliża się jubileuszowa, dziesiąta, edycja Festiwalu Rock na Bagnie.

Spocznij!

Niektórzy zazdrośnicy mieli nadzieję, że nastąpiło przesilenie i punkowi rokendrolowcy odpuszczą sobie bagienne harce. Otóż nie. Jacek Żędzian ma się dobrze, bagna biebrzańskie mają się świetnie, a miasto Goniądz, które to jeszcze w XIV wieku należało do Mazowsza, jeszcze lepiej.

Festiwal Rock na Bagnie - organizatorzy
Festiwal Rock na Bagnie – organizatorzy
fot. Andrzej Talewicz

Wszystko jest do tego stopnia elegancko, że ekipa Jacka Żędziana, dyrektora Festiwalu, wypuszcza przecieki o tym kto będzie na jubileuszu.

10 edycja Festiwalu Rock na Bagnie 2020 odbędzie się w  Goniądzu
w dniach 3 i 4 lipca 2020 roku.

Przyjedzie na nią Alvin Gibbs.

Tak, tak, ten legendarny basista grupy UK Subs, powstałej w 1976 r., do której dołączył w 1980 roku. Na bagna przyjedzie ze swoim nowym zespołem o nazwie Disobedient Servants

Trzeba w tym miejscu jednym przypomnieć, innym uświadomić, że UK Subs był pierwszym zachodnim zespołem, który wystąpił w Polsce po wprowadzeniu stanu wojennego. Wykonał trasę z polskim zespołem o wdzięcznej nazwie Republika.

Była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta Alvina w Polsce. Po przygodzie z Republiką odwiedzał Polskę jeszcze kilka razy. Jego nowy zespół rozkręca się od dwóch lat, ale już wydali dwie płyty z utworami, które nawiązują również do początków punk rocka końca lat ‘70 roku, ale i rhythm&bluesa, rocka garażowego lat lat 60. i rock’n’rolla. To Ghost Train i Your Disobedient Servants.

Z Alvinem Gibbsem przyjadą między innymi Jamie Oliver (perkusista z UK Subs ) i gitarzysta Leigh Heggarty znany z kapeli The Ruts.

Otwieracze

Już za momencik, już za chwileczkę, rozpoczną się przesłuchania na otwieraczy Rocka na Bagnie.

Bo tak właściwie, to klimat tego festiwalu towarzyszy branży i fanom przez cały rok.

Do końca października przyjmowane są zgłoszenia na przesłuchania dla kandydatów na Otwieraczy Festiwalu Rock na Bagnie, które koordynuje i organizuje organizacja Grunt to Bunt Fest wspierana przez Radio Bunt. Od listopada rozpoczną się koncerty przesłuchaniowe, których fragmenty transmitowane są przez właśnie przez Radio Bunt. Na początku kwietnia Dyrekcja Festiwalu Rock na Bagnie, w osobie Jacka Żędziana, uroczyście ogłasza, którzy wykonawcy otworzą kolejne dni festiwalowe.

Namówiliśmy Jacka Żędziana na…

Mini Wywiadzik.

Czy Pan Dyrektor jest wypoczęty po wakacjach, zwarty i gotowy do organizacji jubileuszowego wyzwania?

Raczej trudno mówić o odpoczynku. Od prawie 10 lat cały urlop poświęcam na festiwal lub sprawy z nim związane, gdyż pracuję zawodowo a festiwal to raczej hobbistycznie organizuję. Więc sumując – nie ma kiedy odpocząć.

Ogłoszenie pierwszego gościa specjalnego oznacza, że już można hałasować na temat Festiwalu?

Oczywiście, proszę hałasować jak najwięcej. Rock na Bagnie nie jest wielkim komercyjnym festiwalem z ogromną kasą na reklamę, więc każdy medialny hałas jest dla nas rzeczą bardzo ważną.

A kogo jeszcze zamierzacie zaprosić?

Tego jeszcze zdradzić nie mogę. Na pewno będzie większa niż zwykle obsada międzynarodowa, gdyż zgłoszenia sypią się z całego świata.
Od Brazyli, poprzez Kanadę, Chiny i wszystkie kraje Europy.

Gdzie będą się odbywać koncerty przesłuchaniowe?

Przesłuchania będą się odbywały w warszawskim „Klubie Mechanik” i już można wysyłać swoje zgłoszenia (więcej info na stronie festiwalu www.rocknabagnie.pl ) Będą się one odbywały jak zawsze w ramach „Grunt to Bunt Fest” organizowany przez Radio Bunt. Cykl koncertów przesłuchaniowych potrwa do wiosny.

Czy planowane są jakieś specjalne niespodzianki na jubileusz?

Pewnie tak, ale jakie to będą niespodzianki jeśli teraz je zdradzę?

Dziękujemy,

proszę nas informować, a będziemy hałasować!

Jak sami Państwo widzicie Dyrekcja tajemniczą pozostaje do ostatka.
Nie pozostaje więc nic innego jak wyczekiwać na informacje o przesłuchaniowych koncertach, przesłuchiwać razem z Dyrekcją, no i już szykować się na lipcowy Festiwal.
I warto przemyśleć kupno karnetów. Do końca roku są w cenie 80 zł.

9 października 2019 09:48

Komentarze