0

Festiwal Sztuki Mimu

Festiwal Sztuki Mimu
fot. Andrzej Łucjan

Od 7 do 16 czerwca w warszawskim teatrze Na Woli 19 edycja międzynarodowego festiwalu sztuki mimu.

Bartłomiej Ostapczuk – Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Nasze tegoroczne teatralne spotkanie sprawia, że stajemy się jednym z najstarszych festiwali pantomimy na świecie. 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu to podróż poprzez różnorodność form współczesnego teatru pantomimy w Europie. Teatru, który pomimo odmiennych korzeni łączy – stająca się coraz większym wyzwaniem, idea sztuki poza słowami. Oryginalna poetyka, zaskakująca wrażliwość i emocjonalność twórców oraz wykonawców przedstawień sprawia, że pantomima wymyka się jednoznacznym definicjom. Taka będzie tegoroczna edycja naszego Festiwalu, niejednoznaczna, interesująca i poruszająca.

Najnowsza premiera „Once” Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy, otwierająca nasz festiwal to efekt wyjątkowej współpracy z legendarnym Teatrem Derevo.

Po raz pierwszy gościć będziemy czeski zespół Lenki Vagnerovej, umiejętne łączący teatr pantomimy z teatrem tańca w przedstawieniu autorstwa Lionela Menarda „Avant tout”.

Ze swoim najnowszym spektaklem „Solitudes” powraca do nas długo wyczekiwany zespół Kulunka Teatro z Hiszpanii, którego spektakl w 2015r. stał się jednym z największych wydarzeń Festiwalu. Jak co roku, stworzymy przestrzeń do prezentacji mniejszych form teatru pantomimy, tym razem pod nazwą wieczoru „Mime Off”, w trakcie którego zobaczymy spektakle z Niemiec i Polski. Zaprosimy Państwa również na przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy „Cafe Panique”. Pamiętając o 100 rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego, przygotowaliśmy specjalny wieczór zatytułowany „Spotkania z pantomimą”, dedykowany pracy jednego z największych twórców tej sztuki teatralnej.

Wierzę, że tegoroczne prezentacje zabiorą Państwa w wartościową podróż po świecie teatru świadomego milczenia, ukazując w pełni jego siłę i piękno.

7 czerwca 2019 11:58