0

Kalendarz ”Zdzierak warszawski” powraca

Ździerak Warszawski 2022 - Wiadomości z letka wczorajsze!
Ździerak Warszawski 2022 – Wiadomości z letka wczorajsze!
fot. DSH

Zdzierak warszawski na rok 2022 to 734-stronicowy kalendarz zdzierany, szarpany i uważnie czytany.

Wiadomości z letka wczorajsze!
365 dni z życia kochanej stolicy
w Zdzieraku warszawskiem na rok 2022

Ździerak Warszawski 2022 - Wiadomości z letka wczorajsze!
Ździerak Warszawski – Wiadomości z letka wczorajsze!
fot. DSH

Ciekawostki z życia stolicy, na każden jeden dzień.
Jego Ojcem i Matką jest Dom Spotkań z Historią, instytuncja  kurtury pod  opiekunczemi  skrzydłami Miasta Stołecznego Warszawy. Na bogato ilustrowana publikacja zawiera  informancje  o tem, co działo się w Warszawie i czem żyły  Warszaskie Rodacy w ciągu minionych 150 lat.

W najnowszej, trzeciej odsłonie kalendarza znajdziemy także wspomnienia Dzieci Syreniego Grodu, fest antyczne i zdecydowanie współczesne fotografie, grafiki, dawne lekramy, aromatyczne i smakowite przepisy z książek kucharskich, wycinki ze stołecznej prasy, wspomnienie  o sklepach i ówczesnej modzie, a także samo słownik gwary warszawskiej.

Kartki opracowywał zespół autorskich fachmanów w osobach: Agnieszka Tomasińska, Dariusz Krajewski i Iwona Makowska z DSH, Ryszard Mączewski z Fundacji Warszawa1939.pl, Martyna Goździuk i Janusz Dziano ze Stowarzyszenia Gwara Warszawska oraz Urszula Zielińska-Meissner z Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków Urzędu m. st. Warszawy.

Zdzierak warszawski odkrywa przed Szanownem Czytelnictwem minione klimaty miasta, nęci i zaprasza  do fantastycznej podróży w czasie, oraz zarówno podobnież wymiarach  historycznych, kurtularnych, językowych i zasadniczo fest  gastronomicznych. Pierwszą odsłonę  Zdzieraka uhonorowano zaszczytną  nagrodą Polish Graphic Design Awards 2017.

Zdzierak warszawski powraca jako charakterna propozycja dla zdecydowanie młodszych warszawiaków, ciut starszych, pokoleniowo zasiedziałych i tych z letka flancowanych. Varsavianistów, pasjonatów historycznych ciekawostek, blogerów kulinarnych i modowych. Dla wszystkich tych,  które za sprawą zdzieranych karteczek chcą poznać nasze kochane  miasto i przyłączyć się do wspólnego codziennego  odkrywania Warszawy na nowo.

Ta publikacja to także świetny prezent!

Kalendarz Zdzierak warszawski można zakupić w Księgarni XX wieku Domu Spotkań z Historią oraz innych charakternych księgarniach.

Dostępny jest także w sklepie internetowym www.ksiegarnia.dsh.waw.pl

Ździerak Warszawski 2022 - Wiadomości z letka wczorajsze!
Ździerak Warszawski – Wiadomości z letka wczorajsze!
fot. DSH
27 października 2021 13:06
[fbcomments]