0

Koncert urodzinowy Uniwersytetu Warszawskiego

Zwieńczenie bramy głównej kampusu centralnego Uniwersytetu Warszawskiego 2019 foto Adrian Grycan Wikimedia
Zwieńczenie bramy głównej kampusu centralnego Uniwersytetu Warszawskiego
fot. Adrian Grycan (Wikimedia)

Na koncercie ”UWiecznić chwilę” wystąpią m.in. Alicja Majewska oraz akademickie zespoły artystyczne.

W tym roku przypada 205. rocznica urodzin UW. Z tej okazji 19 listopada o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie  obędzie się koncert Uniwersytetu Warszawskiego UWiecznić chwilę.

Koncert można będzie śledzić online.

W pierwszej części koncertu zaprezentują się zespoły artystyczne Uniwersytetu Warszawskiego. Chór Akademicki przedstawi repertuar rozrywkowy, sięgając po utwory zarówno z początków swojej działalności, jak i współczesne.

Aktorzy z Teatru Hybrydy wykonają m.in. utwory muzyczne do tekstów: patronów 2021 roku – Cypriana Kamila Norwida i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – oraz absolwentów UW – Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego.

Zespół Pieśni i Tańca „Warszawianka przeniesie publiczność do świata Romów, prezentując Balladę cygańską.

W drugiej części koncertu wystąpi Alicja Majewska (absolwentka UW) wraz z Włodzimierzem Korczem, kompozytorem i pianistą, oraz kwartetem smyczkowym Warsaw String Quartet.

Transmisja:

Akademickie zespoły artystyczne

  • Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego
    od 100 lat tworzą go studenci, pracownicy i absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego i innych warszawskich uczelni. Zespół prezentuje muzykę a cappella różnych epok, od renesansu po utwory współczesne: klasyczne, folklorystyczne oraz rozrywkowe, jak również wielkie formy wokalno-instrumentalne. Jego kierownikiem artystycznym i dyrygentem od 2002 roku jest Irina Bogdanovich.
  • Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego
    jest jednym z najstarszych teatrów studenckich w Polsce, istnieje od końca lat 50. XX wieku, reaktywowany w 2005 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Jest kulturalnym i ideowym kontynuatorem legendarnych Hybryd założonych w 1957 roku, z których wywodzą się tacy artyści jak Jonasz Kofta, Urszula Dudziak czy Krzysztof Komeda. Współzałożycielem, dyrektorem i reżyserem Teatru jest Maciej Dzięciołowski.
  • Zespół Pieśni i Tańca UW “Warszawianka”
    tworzą go od blisko 50 lat studenci i absolwenci uczelni, a także grupy dziecięce i młodzieżowe. W swoim repertuarze „Warszawianka” posiada m.in.: tańce narodowe; obrazy sceniczne z różnych regionów kraju oparte na polskich zwyczajach i obrzędach; widowiska związane z tradycjami i tematyką narodową. Współzałożycielem i kierownikiem zespołu jest Jan Łosakiewicz.

 

18 listopada 2021 20:02
[fbcomments]