0

Koncert w Bazylice Św. Krzyża

Chór Sonus Innumerabiles
Chór Sonus Innumerabiles
fot. mat. prasowy

Wyjątkowy koncert w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie  – „Polska muzyka sakralna” –  „Msza Świętokrzyska” , „Msza Polska” Jana Maklakiewicza.

Fundacja Projekt Patriotyzm, Towarzystwo Śpiewacze Una Cantamus, Chór Sonus Innumerabiles oraz Ks. Proboszcz Bartosz Pikul CM mają zaszczyt zaprosić na wyjątkowy koncert z okazji premiery albumu pt. Polska muzyka sakralna –  Msza Świętokrzyska Msza Polska Jana Maklakiewicza.

Koncert odbędzie się w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2021 roku o godz. 19: 30 w Bazylice św. Krzyża w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 3.

Wykonawcy

  • Chór Sonus Innumerabiles
    – sekcja młodzieżowa przy XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
    – sekcja dorosła przy par. Św. Klemensa Hofbauera w Warszawie
  • Agnieszka Grala – sopran
  • Prof. Jarosław Malanowicz – organy
  • Artur Backiel – dyrygent

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału – wstęp wolny!

Koncert, podczas którego usłyszymy Mszę polską i Mszę świętokrzyską Jana Maklakiewicza, wpisuje się w ślad odkrywania naszej narodowej historii.

Chór Sonus Innumerabiles

Wykonawca tego dzieła, Chór Sonus Innumerabiles, jest związany z Warszawą. Początkowo działał jako Warszawski Chór Międzyparafialny. W latach 2010-2017 chór miał siedzibę przy parafii Świętej Barbary w Warszawie i funkcjonował wówczas pod nazwą Cantores Sanctae Barbarae.

Obecnie działa przy XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie we współpracy z parafią św. Klemensa Hofbauera na Woli.

Zespół zrzesza uczniów, absolwentów szkoły i osoby niezwiązane z liceum.

Chór występował zarówno w Polsce i za granicą m.in. na Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Niemczech, Czechach, Włoszech i na Słowacji. Sonus Innumerabiles wygrał takie nagrody jak m.in. srebrne pasmo na Bałtyckim Konkursie Chórów Pomerania Cantat w kategorii chórów szkolnych, drugą nagrodę Stribrne Pasmo na Międzynarodowym Konkursie im. Petra Ebena w Pradze czeskiej, nagrodę dla najlepszego chóru młodzieżowego na Międzynarodowym Konkursie Łapskie Te Deum ufundowanym przez ministra edukacji narodowej.

Świętujący 25-lecie istnienia Chór Sonus Innumerabiles otrzymał z rąk wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Fundacja Projekt Patriotyzm

to inicjatywa, która pragnie pielęgnować wartości patriotyczne w życiu publicznym i promować wizję nowoczesnego patriotyzmu opartego na trzech filarach: historii, tradycji i kulturze.

Najważniejszym celem, jest wzbudzenie wśród młodych ludzi poczucia miłości i odpowiedzialności za naszą Ojczyznę poprzez zainteresowanie ich postawami godnymi naśladowania. Fundacja współdziałała  ze Stowarzyszeniem KoLiber, Fundacją Republikańską, Fundacją Służba Niepodległej, NZS, Klubem Jagiellońskim.

Wydanie albumu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Muzyczny ślad, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

10 listopada 2021 10:05
[fbcomments]