0

Mazowiecki Konkurs Filmowy

Mazowiecki Konkurs Filmowy
Mazowiecki Konkurs Filmowy
fot. WSF

Grand Prix V Mazowieckiego Konkursu Filmowego, za film „Iść”, zdobył Hubert Suchecki z Warszawy.

Organizatorami konkursu są samorząd województwa mazowieckiego oraz Warszawska Szkoła Filmowa. Głównym celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie talentów filmowych wśród młodych ludzi mieszkających na Mazowszu. Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk, udział w konkursie to dla początkujących twórców wielka szansa.

Wiesław Raboszuk:

W ten sposób mogą rozwijać się w dziedzinie sztuki filmowej, a także uczyć się opowiadać o ważnych dla siebie sprawach za pomocą obrazów. Są głosem swojego pokolenia, dlatego tym bardziej cieszy tak duża liczba zgłoszeń.

Zadaniem młodych artystów było stworzenie projektu filmowego, który w sposób pomysłowy, kreatywny i twórczy odnosił się do hasła tegorocznej edycji konkursu „Lubię…”. Młodzi artyści mogli pracować indywidualnie lub w grupach do 5 osób, a przygotowane filmy nie mogły być dłuższe niż 5 minut.

Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac jury w składzie: prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej ds. komunikacji i nowych mediów Ewa Maria Szczepanowska, wykładowca Andrzej Wolf oraz reprezentanci samorządu województwa mazowieckiego, wybrało cztery zwycięskie prace:

 • Grand Prix zdobył Hubert Suchecki,
  za film „Iść”.
  Obraz jest starannie przygotowaną animacją, w której historia opowiedziana jest w sposób wciągający i zawiera w sobie wszystkie najważniejsze elementy dobrego kina – bohatera mającego cel, jego przemianę (droga, którą przemierza), trójaktową strukturę scenariusza i piękny finał, wzbudzający w widzu emocje i refleksję.
  Autor otrzyma bon zakupowy w wysokości 4 000 zł.
 • I wyróżnienie otrzymali Łukasz Bosiak i Michalina Borek,
  autorzy filmu „Co lubię”.
  Jury doceniło ich reportaż, w którym bezpośrednio wypowiedzieli się na temat tego, co lubią odwołując się do problemów otaczającej ich rzeczywistości, dokumentując to również sprawnie dobranymi materiałami medialnymi.
  Nagrodę – bony zakupowe o łącznej wartości 2 000 zł.
 • II wyróżnienie trafiło do zespołu filmowego:
  Jakub Wieja, Mateusz Barański, Wiktor Gil oraz Filip Karpiński,
  za film „Czas”.
  Komisja konkursowa zwróciła uwagę na ciekawie zrealizowane podejście do tematu i przemianę bohatera ukazaną za pomocą pięknych zdjęć filmowych.
  Nagroda – bony zakupowe o łącznej wartości 1 000 zł.
 • Wyróżnienie Szkoły Filmowej
  dla Juliana Stachowskiego, Julii Guzanek, Klaudii Lewandowskiej, Zuzanny Kubańskiej i Jakuba Drzewieckiego.
  To autorzy filmu „Czerwone Berety
  Film doceniono za pomysł, widoczną pracę włożoną w realizację i kreatywne podejście do tematu, ukazane za pomocą artystycznych ujęć.

Konkurs, skierowany do młodzieży z Województwa Mazowieckiego, która dopiero zaczyna swoją przygodę z filmem, ma na celu zachęcanie młodych do twórczości, do rozwoju w dziedzinie sztuki filmowej, do zauważania i przekazywania ważnych dla siebie problemów za pomocą sztuki opowiadania obrazem.

24 listopada 2021 10:42
[fbcomments]