0

Once

Once – Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy
fot. Mat. prasowe

Pełen pomysłów, efektowny i angażujący publiczność spektakl zapoczątkował Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu.

Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy udowadnia „Once„, że teatr bez dialogów może być efektownym, fascynującym, przykuwającym uwagę spektaklem. Wielowątkowa historia, liczne zwroty akcji, świetne operowanie światłem, muzyką i choreografią, wykorzystywanie nawet efektów specjalnych. A do tego wyjście w publiczność, wręcz fizyczny kontakt z widzami. Owacja na stojąco, lejący się szampan i fajerwerki – tak zakończył się wieczór w warszawskim Teatrze na Woli.

Opis:

Tak więc narodziła się opowieść…To po prostu musiało się zdarzyć. Dwoje ludzi zakochało się w sobie. Czując miłość, świat się przebudził lecz Ona i On poczuli się w tym świecie uwięzieni. Odlecieli więc na kieszonkowej komecie, wznosząc się wyżej i wyżej wprost do gwiazd.

Ona ześlizgnęła się, a kiedy on chwycił ja za rękę, zniknęła w jego dłoni… Zasnęli, a każde z nich bało się obudzić to drugie i tylko szeptali sobie sny nawzajem. Od tej chwili ta opowieść wiedzie nas poprzez śmiech i łzy..od niezdarnego Amora, przez eleganckiego szatana, wymagającą śmierć aż do nieznanego końca. „Pewnego razu…” jest dedykowane wiecznemu dziecku żyjącemu w każdym z nas.

  • Scenariusz, reżyseria: Anton Adasinsky i Derevo Labolatorium
  • Scenografia: Maxim Isaey
  • Opracowanie muzyczne: Andey Sizintsev & Dmitry Abramov
  • Światła: Igor Formin / Jędrzej Skajster
  • Dźwięk: Mateusz Kacprzyk
  • Występują: Paulina Staniaszek / Aleksandra Batko, Ewelina Grzechnik / Maja Rękawek, Paweł Kulesza, Maciej Jan Kraśniewski, Bartłomiej Ostapczuk

Spektakl „Once” przez wiele lat znajdował się w repertuarze rosyjskiego Derevo Labolatorium Antona Adasinskiego, wystawiany w wielu miejscach świata zdobywał dużą liczbę nagród i wyróżnień. Dzięki współpracy Warszawskiego Centrum Pantomimy i Derevo Labolatorium, założyciel i lider rosyjskiego teatru Anton Adasinskyi po raz pierwszy w kilkudziesięcioletniej historii zespołu, zdecydował się zrealizować ten spektakl z aktorami innego teatru, wybierając warszawską pantomimę. Jest to eksperyment, który jak wierzymy sprawi, że ta piękna opowieść zagości na długo w sercach polskich widzów.

Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy

Grupa tworzona przez aktorów od wielu lat związanych z Warszawskim Centrum Pantomimy. Założony w 2013 r. łącząc umiejętności aktorów oraz wyobraźnię i doświadczenia zapraszanych twórców stara się ukazać, jak wiele sztuka niewerbalna ma do zaoferowania współczesnemu widzowi. Widzowi, dla którego pomimo wieloletniej tradycji Pantomima często potrafi stanowić wspaniałe artystyczne odkrycie. Spektakle Teatru realizują międzynarodowi twórcy sztuki pantomimy i teatru fizycznego. Ostatnie trzy spektakle pantomimy „Agua de Lagrimas”, „Gogol”, „Marcel” znajdują się w stałym repertuarze Teatru Dramatycznego m.st W-wy. Reprezentując polską sztukę mimu, swoje przedstawienia teatr wystawiał w Szwecji, Hiszpanii, Rosji, Słowacji, Czechach i Portugalii.

8 czerwca 2019 10:17