0

OnTheRoad

Rynek Nowego Miasta
OnTheRoad – Cirkus trochu jinak
fot. Małgorzata Moryc

Czeska cyrkowa grupa Cirkus trochu jinak na Międzynarodowym Festiwalu Sztuka Ulicy.

Na bazie rywalizacji o kobietę mężczyźni wspięli się na wyżyny swoich akrobatycznych umiejętności. Szczególnie przechodzenie na linie spowodowało wstrzymanie oddechu warszawskiej publiczności zgromadzonej na Rynku Nowego Miasta.

Fotorelacja Małgorzaty Moryc:

OnTheRoad” to romantyczna podróż przez fascynujący świat nowego cyrku i sztuki ulicznej. Artyści zapraszają widzów do wędrówki, w której przewodnikiem jest młoda akrobatka adorowana przez dwóch towarzyszy- akrobatów, walczących o jej względy.

„Po drodze zobaczysz zapierające dech w piersiach ewolucje artystyczne, linoskoczków na specjalnej ruchomej konstrukcji, figury wykonywane w obręczy – kole, a chcesz więcej… I dostaniesz więcej, dużo więcej” – zapewniają twórcy przedstawienia.

Akrobacje przeczące istnieniu prawa grawitacji, żonglerka, pokazy sztuki mimu, taniec na linie, ekwilibrystyczna jazda na hulajnodze/motocyklu – to tylko niektóre z elementów widowiska

Spektakl miał premierą na Festiwalu Teatrów Lalkowych w Płowdiw w Bułgarii we wrześniu 2018 roku. Jest przeznaczony dla publiczności międzynarodowej – zrozumie go każdy, niezależnie od narodowości i wieku.

10 lipca 2019 12:03