0

Solitudes

Solitudes – Kulunka Theatre Company
fot. David Ruiz

Wzruszający spektakl hiszpańskiej grupy Kulunka Theatre Company na warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu.

Historia z jednej strony przepełniona humorem, żartem sytuacyjnym i życzliwym spojrzeniem na bohaterów, z drugiej przesiąknięta smutkiem, widmem starości i przemijania. Znakomite aktorstwo, idealne wypełnienie dźwiękami i stonowana muzyka w tle. Minimalistyczna scenografia, proste teatralne rekwizyty, dopasowane do charakteru bohaterów kostiumy uzupełniają ten wyjątkowy spektakl, który został owacyjnie przyjęty przez warszawską publiczność.

O spektaklu:

Nowa historia, która poprzez humor, zagłębia się w samotności i izolacji członków rodziny. Bohater spektaklu jest osobą, której – podobnie jak prawie wszystkich starszych osób, życie wypełnia praktycznie czekanie. Proste czynnościami, domowe rytuały, które nie zawsze muszą podobać się najbliższym. To niesamowita opowieść o tym jak rezygnację z małych i większych pragnień przyjąć z godnością, o tym z jaką determinacją można walczyć o samego siebie oraz jak nieprzewidywalne konsekwencje może to przynieść, zarówno dla nas samych jak i naszego otoczenia. To podróż to świata pozornej codzienności, jakże zaskakującej i skłaniającej do myślenia.

Spektakle Kulunka Theatre wystawiano wiele razy na scenach Hiszpanii, Ameryki Południowej, USA, Chin i Europy. W ciągu ostatnich 4 lat spektakl można było oglądać w 22 krajach na 3 kontynentach. Zdobył on nagrodę na Birmingham European Theatre Festival w 2011 r. oraz na La Habana International Theatre Festival (Kuba).

Zwiastun:

  • Reżyseria: Iñaki Rikarte
  • Autorzy: José Dault, Garbiñe Insausti, Iñaki Rikarte, Edu Cárcamo, Rolando San Martín
  • Obsada: José Dault, Garbiñe Insausti, Edu Cárcamo
  • Muzyka: Yayo Cáceres

Kulunka Theatre Company

Utworzony w 2010 roku przez Garbiñe Insausti oraz Jose Daulta – młodych, ale już bardzo doświadczonych artystów teatralnych. Członkowie zespołu eksperymentowali z różnymi rodzajami języka scenicznego, ale nie zapomnieli o idei teatru tętniącego życiem, współczesnego, mającego odniesienie do rzeczywistości.

Twórcy mówią:

Nasze maski – szczegółowe, ekspresyjne, pełne życia – otwierają drzwi wyobraźni i przenoszą nas do świata, w którym wszystko jest możliwe.

10 czerwca 2019 21:49