0

Utwory PRINCE’a w chóralnym wykonaniu

Harlem Gospel Choir zaprasza
Harlem Gospel Choir – zaprasza
fot. materiał prasowy

Wykonują utwory gwiazd światowego formatu. Kolejne tournée przynosi utwory PRINCE’a. Zaprasza Roman Soroczyński.

HARLEM GOSPEL CHOIR – najsłynniejszy na świecie chór tego typu muzyki jest znany między innymi z tego, że wykonuje soulowe, jazzowe i bluesowe klasyki tak wielkich gwiazd, jak Billie Holiday, Ray Charles, James Brown, Ella Fitzgerald, czy Stevie Wonder. Dwa lata temu gościł w Polsce z utworami ADELE.

W 2019 roku wyruszyli w tournée, którego inspiracją są utwory PRINCE’a. W czasie koncertów po raz pierwszy usłyszymy największe hity jednego z najbardziej innowacyjnych kompozytorów i wokalistów świata w nowej odsłonie: Purple Rain, Kiss, Raspberry Beret, Little Red Corvette, Let’s Go Crazy, When Doves Cry i wiele innych. Utwory te, zwielokrotnione najmocniejszymi czarnymi głosami, gwarantują wielce entuzjastyczne widowisko. Tym bardziej, że Organizator – firma High Note Events, działająca pod marką MAKROCONCERT – zapowiada, iż podczas koncertów artyści wykonają również utwory wspomnianych wcześniej gwiazd.

HARLEM GOSPEL CHOIR został założony 15 stycznia 1986 roku – w rocznicę urodzin pastora Martina Luthera Kinga. Chór współpracował z takimi gwiazdami, jak B.B. King, Bono, Diana Ross, Gorillaz, Andre Rieu, Keith Richards, Damon Albarn, Pharrell Williams i wieloma innymi. Każdy występujący z nimi artysta entuzjastycznie wypowiadał się o tym doznaniu artystycznym:

„Współpraca z Harlem Gospel Choir to wspaniałe doświadczenie, publiczność ich kocha” – B.B. King

„Anioły z Harlemu! Najlepsze czarne głosy Ameryki.” – Bono, U2

„Harlem Gospel Choir kocha to co robi.” – Sir Keith Richards

„Oni są wspaniali!” – Sir Elton John

Wystąpili także dla trzech prezydentów (Baraka Obamy, Jimmiego Cartera i Nelsona Mandeli) oraz dwóch papieży (Jana Pawła II i Benedykta XVI). W nagrodę za dokonania na rzecz kultury i działalności charytatywnej, burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg, ogłosił oficjalnie dzień 15 stycznia Dniem Harlem Gospel Choir.

Do święta chóru zostało jeszcze kilka miesięcy, a tymczasem – w drugiej połowie listopada 2019 roku – zawitają do kilku polskich miast:

  • zaczną od Katowic (24 listopada – Pałac Młodzieży),
  • a dzień później do Warszawy (25 listopada – Teatr ROMA).

Następne miasta  to:

  • Wrocław (26 listopada – Sala Teatralna IMPART-u),
  • Łódź (27 listopada – Filharmonia Łódzka)
  • i Gdańsk (28 listopada – Filharmonia Bałtycka).

Jak widać, polska część światowego tournée będzie bardzo intensywna. Sądzę jednak, że to nie tylko siła najmocniejszych czarnych głosów: to również moc ducha!

Harlem Gospel Choir - plakat
Harlem Gospel Choir – plakat
fot. materiał prasowy

Bilety można kupić za pośrednictwem stron: makroconcert.pl, ebilet.pl i eventim.pl oraz w salonach Empik.

4 października 2019 18:29