0

Rekrutacja do żłobków

Dzieci w żłobku - okres międzywojenny.
Dzieci w żłobku – okres międzywojenny.
fot. Bugucki i syn (Wikimedia)

2 czerwca ruszają zapisy dzieci do lat 3 do placówek miejskich oraz dofinansowanych przez Urząd Miasta st. Warszawy.

Proces rekrutacji odbywać się  będzie elektronicznie, a wyniki zostaną ogłoszone 10 czerwca.

Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy:

Program bezpłatnych żłobków wprowadzono w Warszawie we wrześniu 2019 r. Od tego czasu sukcesywnie wzrasta liczba miejsc w placówkach opieki nad dziećmi. Było to możliwe m.in. dzięki wykupieniu wolnych miejsc w żłobkach niepublicznych oraz pozyskaniu do programu przedsiębiorców, którzy prowadzą placówki opieki nad maluchami do 3 roku życia. Miasto buduje także nowe żłobki.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami rekrutacji, z miejsca w bezpłatnym żłobku mogą obecnie skorzystać dzieci, które mieszkają z rodzicami/rodzicem na terenie Warszawy oraz mają obowiązkowe szczepienia ochronne lub takie, które ze względów zdrowotnych nie mogą zostać zaszczepione.

Obecnie w placówkach trwa etap zbierania oświadczeń rodziców, którzy potwierdzają wolę kontynuowania opieki nad dzieckiem – wnioski można wysyłać elektronicznie do 28 maja.

Zapisy

Po aktualizacji danych w systemie rekrutacyjnym, od 2 do 7 czerwca potrwają zapisy do miejskich żłobków, publicznych punktów dziennego opiekuna oraz placówek niepublicznych dofinansowanych przez Warszawę. Rodzice przy składaniu wniosku za pośrednictwem portalu rekrutacyjnego (LINK) mogą wybrać maksimum trzy placówki.  Podczas wypełniania wniosku w portalu, rodzice deklarują jednocześnie, jakie kryteria spełniają lub będą spełniali do czasu przyjęcia malucha do placówki.

Wyniki rekrutacji

Ogłoszenie wyników rekrutacji do żłobków na rok szkolny 2020/2021, nastąpi 10 czerwca – informacja o zakwalifikowaniu się dziecka do placówki zostanie wysłana automatycznym komunikatem systemowym oraz będzie widoczna na koncie rodzica w systemie rekrutacyjnym.

Potwierdzenie

Od 12 do 18 czerwca do godz. 15:00 rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli zapisu dziecka do placówki – w tym celu należy odesłać drogą elektroniczną stosowną informację zwrotną do żłobka, do którego został zakwalifikowany maluch. Uwaga – jeśli rodzice nie wyślą potwierdzenia woli zapisu dziecka do placówki, to wniosek jest odrzucany i nie bierze udziału w procesie rekrutacji do żadnej z placówek wybranych we wniosku.

Uzupełnienie

19 czerwca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

Szczegóły

Szczegółowy harmonogram rekrutacji do żłobków w Warszawie na rok szkolny 2020/2021 jest dostępny tu [LINK] pod poniższym linkiem:

Informacje dotyczące zasad rekrutacji do żłobków: [LINK]

UM Warszawy

21 maja 2020 21:40