0

Rusza świąteczna komunikacja

Warszawska linia cmentarna. Na przystanku wyróżnia się informator ZTM
Warszawska linia cmentarna – na przystanku wyróżnia się informator ZTM
fot. MPawlik

23 i 24 października (sobota i niedziela) na ulice wyjadą linie specjalne, ułatwiające dojazd do cmentarzy.

Autobusy

C09:

  • Metro Młociny
    – Nocznickiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego –
  • CM. Północny–Brama Główna.
    (powrót: Wóycickiego – Wólczyńska)

C11:

Bródno-Podgrodzie – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – św. Wincentego – S. Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Okopowa – Powązkowska – Powązki-Cm. Wojskowy.

Tramwaje

C1:

  • Annopol
    – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. J. Odrowąża – S. Starzyńskiego – most Gdański – Z. Słomińskiego – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Okopowa – al. „Solidarności” – Wolska –
  • Cm. Wolski.

Plan

W niedzielę wszystkie tramwaje, autobusy oraz pociągi metra będą kursowały według sobotniego rozkładu jazdy.

Od poniedziałku 25 października do piątku 29 października oraz we wtorek 2 listopada również będą kursowały autobusy linii C09 i C40.

Na samych liniach cmentarnych, których 31 października i 1 listopada ZTM uruchomi 30 (z czego trzy tramwajowe), będzie kursowało ok. 560 autobusów i 30 składów tramwajowych dziennie. Autobusy podstawią się na przystanki nawet co 45 sekund – z taką częstotliwością będzie odjeżdżała linia C09, łącząca Metro Młociny z bramą główną Cmentarza Północnego.

Znaczną część ruchu bierze też na siebie metro, które 1 listopada w okresie największego zainteresowania przejazdami będzie kursować co 2 minuty i 50 sekund na linii M1 i co 3 minuty na linii M2.

W sumie, razem z normalnymi liniami autobusowymi i tramwajowymi, na stołeczne ulice wyjedzie wtedy niemal 1500 autobusów i 300 tramwajów.

Warszawski Serwis Prasowy

22 października 2021 07:00
[fbcomments]