0

Czy dobrze dobrany materac pomoże na kontuzję kolana?

Poranne ćwiczenia - wykonywane na dobranym materacu
Poranne ćwiczenia – wykonywane na dobranym materacu
fot. Mat. prasowy

Doskonałym wsparciem rekonwalescencji kolana jest nocny odpoczynek na odpowiednio dobranym materacu.

Kolano, ze względu na swoją specyficzną budowę oraz lokalizację jest narażone częste na kontuzje. Ból w kolanie prowadzi do utrudnień w poruszaniu się, a jednym ze sposobów leczenia dolegliwości jest rehabilitacja oraz przyjmowanie środków farmakologicznych. Doskonałym wsparciem procesu rekonwalescencji jest nocny odpoczynek na odpowiednio dobranym materacu, który dzięki swoim właściwościom wspiera proces rekonwalescencji pacjenta.

Czy materac pomaga walczyć z kontuzją kolana?

Kontuzja kolana jest powszechnie występującą dolegliwością. Na jej rozwój wpływa wiele czynników, do których należą:

  • zbyt wysoka masa ciała,
  • nieprawidłowa budowa stawu kolanowego,
  • intensywny trening,
  • przeciążenie stawu,
  • charakter wykonywanej pracy.

Ból w kolanie prowadzi do utrudnienia w poruszaniu się, ze względu na ograniczenie zakresu ruchu stawu. Dolegliwość wiąże się z koniecznością rehabilitacji oraz przyjmowania leków, niemniej jednak doskonałym wsparciem tego procesu jest zakup odpowiedniego materaca, który w trakcie snu będzie wspierał leczenie i rehabilitację bólu w kolanie

Wysokiej jakości materace, które dzięki swojej konstrukcji pozwalają odpoczywać w swobodnej, naturalnej pozycji można znaleźć w ofercie renomowanej szwedzkiej marki Hilding Anders. Podłoża oferowane przez producenta wyróżniają się właściwościami, które prozdrowotnie wpływają na przebieg snu, dzięki czemu organizm ma szansę prawidłowo przeprowadzać procesy regeneracyjne uszkodzonych mięśni i stawów, w tym stawu kolanowego. 

Poranne ćwiczenia - wykonywane na dobranym materacu
Poranne ćwiczenia – wykonywane na dobranym materacu
fot. Mat. prasowy

Jaki materac z pianki wybrać przy bólu w kolanie?

Producent materacy Hilding oferuje podłoża wykonywane z różnych komponentów. Na ból w kolanie z pewnością sprawdzą się modele piankowe, które dzięki swojej konstrukcji wpływają na właściwe podparcie każdego elementu ciała, wspomagając jego regenerację.

Jednym z modeli, który z pewnością wspomoże proces rekonwalescencji uszkodzonego kolana i pomoże zniwelować dolegliwości bólowe jest materac Hilding Salsa. To podłoże, które uzyskało status wyrobu medycznego, co jest możliwe wyłącznie po przejściu restrykcyjnych badań oraz testów. Materac został stworzony, dzięki wykorzystaniu blatu z pianki FlexiFoam, która wpływa na utrzymanie odpowiedniej sztywności modelu. Takie działanie wpływa na precyzyjne rozłożenie ciężaru ciała na materacu, a tym samym usunięcie napięć powstałych w stawie kolanowym, które są jednym z powodów bólu w tym obszarze. Dodatkowo, podłoże występuje w wielu rozmiarach: materac 180×200 zapewni idealną ilość przestrzeni w sypialni małżeńskiej, z kolei mniejsze modele będą odpowiednie dla osób śpiących samodzielnie.

Materac sprężynowy
– wsparcie w leczeniu stawu kolanowego

Marka Hilding w swojej ofercie posiada także materace sprężynowe, które prozdrowotnie wpływają na regenerację organizmu w czasie snu. Model Hilding Pasodoble jest rodzajem materaca, w którym producent zainstalował najnowocześniejszy system sprężyn kieszeniowych. Podłoża kieszeniowe w swoim wypełnieniu posiadają liczne, pojedynczo rozlokowane sprężyny w osobnych, materiałowych kieszonkach, dzięki czemu ich praca jest niezależna. Taka konstrukcja podłoża wpływa na prawidłowe podpieranie ciała w trakcie snu, dzięki czemu regeneracja obszarów zmienionych chorobowo jest bardzo intensywna. Dodatkowo na materace Hilding producent daje od 5 do 15 lat gwarancji, co dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Ból kolana jest dolegliwością, która obniża jakość życia. Zakup odpowiedniego materaca wspomoże proces regeneracji i leczenia, dzięki czemu powrót do dawnej sprawności będzie możliwy znacznie szybciej.

Śpiąca kobieta
Śpiąca kobieta – na dobranej poduszce i materacu
fot. Mat. prasowy

Artykuł sponsorowany

23 września 2021 19:02
[fbcomments]