Snooker ma się coraz lepiej

Snooker - gra bilardowa
Snooker – gra bilardowa
fot. mat. prasowy

Jesień i zima jeszcze bardziej snookerowe. Najlepsi zawodnicy nadrabiają stracone przez pandemię miesiące i turnieje.

Dla fanów tego sportu i typerów nadchodzą bardzo interesujące miesiące.

Snooker w Polsce ma uznaną renomę, mimo że sama dyscyplina zaistniała w latach 90. XX wieku i musiała pomału przebijać się do świadomości ludzi. To się jednak udało o czym świadczy fakt, że w Polsce istnieje sporo klubów snookerowych, mamy swoich młodych zawodników, którzy próbują przebić się na arenie międzynarodowej, mamy arbitrów, którzy prowadzą mecze zawodowców. Mamy przede wszystkim stałą grupę fanów, która chętnie śledzi mecze i wyniki live, a także która obstawia wyniki w zakładach bukmacherskich.

Sport trudny do typowania?

Snooker w zakładach bukmacherskich ma stałe miejsce. W ofercie znajdziemy najważniejsze turnieje międzynarodowe całego sezonu. Gracze mogą śledzić i typować wyniki live, jak i przewidywać końcowy sukces danych snookerzystów. Od dawna wiadomo, że we wczesnych fazach turniejów faworyci, czyli tzw. pewniaki, charakteryzują się bardzo niskimi kursami, co de facto sprawia, że nie opłaca się na nich stawiać w kuponach typu solo, czyli pojedynczych typowaniach. Bukmacherzy w ofercie mają nie tylko zakłady na zwycięzcę turnieju czy danego meczu, ale także na liczbę rozegranych partii (frejmów), różnicę w ostatecznym wyniku, czy też najwyższą zdobycz punktową. Opcji jest bardzo dużo i można się do oferty dostosować w zależności od tego, jak pewnie czujemy się w tej dziedzinie i jaką snookerową wiedzę posiadamy.

Jedno miejsce, wiele turniejów snookera

Najbliższe tygodnie i miesiące mogą być okazją do sprawdzenia swoich umiejętności typowania. Kalendarz najważniejszych snookerowych turniejów musiał zostać przebudowany. Z powodu pandemii do czerwca nie odbywały się żadne oficjalne mecze i turniej. A dopiero od września jesteśmy świadkami rozgrywek w ramach sezonu zawodowców. Z powodów bezpieczeństwa doszło do bezprecedensowej sytuacji, gdyż aż osiem pierwszych turniejów snookera odbywa się w jednym miejscu. Wybór padł na Marshall Arenę w angielskiej miejscowości Milton Keynes. Dlaczego? Bo to najbardziej komfortowe miejsce do grania w snookera w Wielkiej Brytanii. Jest nie tylko miejsce do rozłożenia stołów, ale także zaplecze noclegowe, dzięki czemu gracze nie muszą nigdzie się ruszać. Mieszkają, trenują i grają w jednym miejscu zachowując reżim sanitarny. To taka namiastka „bańki”, jaka miała miejsce podczas dokończenia sezonu w NBA. W Milton Keynes zawodnicy będą rywalizowali praktycznie do końca 2020 roku. Odbyły lub odbędą się tam m.in.:

  • European Masters
  • English Open
  • Champions League
  • UK Championship
  • World Grand Prix

Nowy rok, nowe nadzieje

Dopiero w 2021 roku najlepsi snookerzyści na świecie mają opuścić Milton Keynes, a kalendarz ma bardziej przypominać ten z „normalnych sezonów”. W styczniu elita ma pojawić się w Niemczech, w lutym na Gibraltarze i w Walii. Mistrzostwa Świata w snookerze zaplanowano na przełom kwietnia i maja w Londynie. Tym razem nie przewidziano jednak turniejów poza Europy, m.in. w Azji. Wszyscy mają jednak nadzieję, że nawet zmieniony kalendarz uda się wypełnić. Jak na razie powrót do sezonu wygląda całkiem przyzwoicie, mimo braku publiczności, kibice nie mogą narzekać na poziom. Oby tak było w kolejnych tygodniach.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł sponsorowany

16 listopada 2020 16:00

Komentarze