0

Bezpłatne warsztaty samoobrony dla kobiet

Zaatakowana kobieta po warsztatach samoobrony
Zaatakowana kobieta – po warsztatach samoobrony
fot. Wing Tsung

Stowarzyszenie Wing Tsun Kung Fu inauguruje pierwsze w tym roku bezpłatne warsztaty samoobrony dla kobiet.

Działają nieprzerwanie od 2007 roku.
Aktualnie ich stałą siedzibą jest Technikum im. Krzysztofa Kieślowskiego, na ulicy Polnej 7 w Warszawie.

To Kobieca Szkoła Wing Tsun działającą w ramach Polskiego Stowarzyszenia Wing Tsun Kung Fu, według przekazu Wielkiego Mistrza – prof. Sijo Leung Tinga.

Mają na swoim koncie ponad dwadzieścia szkoleń i warsztatów samoobrony organizowanych zarówno w ramach szkoły, jak i dla innych szkół (SWPS) i instytucji. Zajęcia są prowadzone według oryginalnego i licencjonowanego programu Leung Ting Wing Tsun Kung Fu®, a stały nadzór nad szkołą i programem sprawuje Sikung Norbert Maday (9 st mistrzowski), szef Wschodnio-Europejskiego Stowarzyszenia Wing Tsun Kung Fu.

Program nauczania podzielony jest na zajęcia techniczne oraz specjalistyczne zajęcia samoobrony dla kobiet. Z ich wieloletniego doświadczenia skorzystały już setki zadowolonych kobiet. Większość z nich wraca na kolejne edycje zajęć, czy warsztatów rezerwując miejsce w grupie. Dla przykładu, w ostatniej jesiennej edycji warsztatów uczestniczyło ponad 150 osób. Trzon kubu stanowi kilkunastoosobowa grupa uczennic
i asystentek uczęszczających na regularne oraz indywidualne zajęcia.

Pierwsze bezpłatne warsztaty:

  • 25 lutego,
  • godzina 18:20 – 20;20
    (zapraszamy 10 minut wcześniej)
  • miejsce – sala gimnastyczna Technikum na Polnej 7,
  • obowiązuje stój sportowy i buty halowe,
  • warto zabrać wodę i dobry humor.
  • zajęcia są bezpłatne, ale – trzeba się zapisać: eewto.pl@wp.pl
  • liczba miejsc jest ograniczona.

Prowadzenie

Si-Mui dr. Anna Wolska prowadząca zajęcia w szkole, posiada aktualnie 5 stopień mistrzowski IWTA, EEWTO. Anna Wolska od 15 lat jest prywatną uczennicą Sifu Marka Mikulskiego (6 st. mistrzowski) – Prezesa i szefa Polskiego Stowarzyszenia Wing Tsun.

Si-Mui Anna Wolska zajmuje się nauczaniem w klubie od 12 lat.
Ma olbrzymie doświadczenie pracy z kobietami, co zostało docenione między innymi przez niezależne organizacje i środowiska kobiece, które zapraszały ją do wielu paneli naukowych dotyczących spraw bezpieczeństwa kobiet w przestrzeni publicznej.

W ciągu wielu lat poświęconych projektowi Kobiecej Szkoły wychowała i przygotowała do egzaminów na stopnie mistrzowskie wiele swoich uczennic.

Poza zajęciami prowadzonymi regularnie w szkole na Polnej 7, Si-Mui Anna poprowadziła kilkadziesiąt różnych warsztatów samoobrony, reprezentowała również Polskie Stowarzyszenie Wing Tsun na polskiej edycji TEDx.

Sifu Marek Mikulski i Simui Anna Wolska
Sifu Marek Mikulski i Simui Anna Wolska – Polskie Stowarzyszenie Wing Tsun.
fot. Wing Tsung
14 lutego 2020 14:19