0

Jak podróżować po przylocie na lotnisko Modlin?

Warszawa - Plac Zamkowy
Warszawa – Plac Zamkowy
fot. mat. prasowy

Przylatujesz samolotem do Modlina? Radzimy jak dostać się szybko i wygodnie do centrum Warszawy.

Udajesz się do Warszawy i jako środek transportu wybierasz samolot?
Martwi Cię to, że lotnisko znajduje się dość daleko od centrum miasta?
Szukasz szybkiego i wygodnego sposobu na podróżowanie po stolicy?
Poniżej przedstawiamy najlepsze rozwiązania.

Pociąg

Terminal Warszawa- Modlin znajduje się na zachód od centrum miasta, od którego dzieli go spora odległość. Jednak dobre połączenie kolejowe sprawia, że na lotnisko (i z lotniska) w Modlinie bez problemu można się dostać nie tylko z Warszawy, ale również innych polskich miast, takich jak Kraków, Katowice czy Kielce. Koleje Mazowieckie oferują nawet swoim klientom atrakcyjny cenowo Bilet Lotniskowy. Siatka połączeń oraz częstotliwość kursowania pociągów jest na tyle korzystna, że pozwala na tanie i szybkie podróżowanie.

Bus

Innym popularnym sposobem na komunikację pomiędzy miastem a lotniskiem Warszawa-Modlin są busy. Warszawski terminal obsługuje kilku przewoźników, dzięki czemu kursują one często, a ich ceny są bardzo konkurencyjne. Zaczynają się już od 10 zł. Jest to ekonomiczna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym obniżeniu kosztów, i które nie muszą później przemieszczać się po mieście lub wybierają w tym celu komunikację zbiorową.

Taksówka

Dla tych, którzy cenią sobie wygodę, szybkość i niezależność rozwiązaniem jest taksówka. W przeciwieństwie do przedstawionych powyżej możliwości jest ona dostępna bez konieczności oczekiwania na godzinę odjazdu, wcześniejszej rezerwacji biletów czy noszenia ciężkich bagaży. Samochód podjeżdża prosto pod terminal, walizki można wygodnie zapakować do bagażnika, a później szybko i w komfortowych warunkach dostać się do stolicy, nie martwiąc się opóźnieniami w kursowaniu pociągów, brakiem wolnych miejsc w busie czy niesprzyjającą pogodą. Jeśli po drodze nie pojawiają się żadne utrudnienia w ruchu, czas dojazdu do Warszawy wynosi ok. 40 min. Nie jest to jednak tanie rozwiązanie. Osoby decydujące się na podróż taksówką muszą liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów w okolicy 120- 200 zł w jedną stronę w ciągu dnia. W godzinach nocnych znacząco wzrastają.

Wypożyczenie samochodu

Kolejną możliwością jest wynajęcie auta w jednej ze zlokalizowanych w okolicy terminala wypożyczalni, takich jak np. Flex Rent a Car – wypożyczalnia aut Modlin. Jej stanowisko jest zlokalizowane w strefie przylotów hali głównej, dzięki czemu podróżni nie będą mieli problemu, by do niej trafić.

Obecnie wynajem samochodów jest bardzo atrakcyjny cenowo.
Opłaca się on szczególnie osobom, które przyjeżdżają do Warszawy na kilka dni, i zależy im na mobilności oraz niezależności. Poruszanie się samochodem jest dużo szybsze i wygodniejsze niż korzystanie z komunikacji miejskiej, a  przy tym tańsze niż w przypadku taksówki. Decydując się na to rozwiązanie, warto jednak wcześniej zarezerwować wybrany samochód, szczególnie w okresie wzmożonego ruchu turystycznego.

Artykuł sponsorowany

16 listopada 2020 12:48

Komentarze