0

Jaką poduszkę wybrać dla nastolatka?

Nastolatka
Nastolatka
fot. Mat. prasowy

Najwięcej wad postawy oraz skrzywień kręgosłupa powstaje w wieku nastoletnim, kiedy organizm dojrzewa.

Podczas dobrego jakościowo snu niezwykle istotnym aspektem jest odpowiednie podparcie głowy i ramion. Właściwa poduszka zapewni nienaganne samopoczucie dnia następnego. Pozwoli na odprężenie całego ciała oraz jego odpowiednią regenerację podczas snu. Bardzo ważnym aspektem jest dobór odpowiedniej poduszki dla nastolatków, ponieważ to w tym wieku kształtuje się postawa ciała oraz zachodzą procesy dojrzewania w organizmie. Wśród szerokiej oferty dostępnej na rynku, jednymi z pożądanych poduszek są poduszki marki Hilding, które w swej ofercie posiadają modele z statusem produktu medycznego.

Renomowane produkty marki Hilding

Jednym z wiodących producentów poduszek jest marka Hilding. Powstała ona w 1939 roku w Szwecji i od tego czasu rozwinęła swoją produkcję na około 30 rynków w Azji oraz Europie. Obecnie jest jedną z najczęściej wybieranych marek na rynku materacy oraz poduszek. Marka Hilding zatrudnia około 5600 pracowników w swoich filiach. Główna siedziba znajduje się w mieście Malmö położonym na terenie Szwecji. W Polsce fabryka marki Hilding mieści się pod Poznaniem i działa od 2001 roku. Jest ona jedną z najnowocześniejszych fabryk tego producenta. Filozofia Hilding opiera się na tym, iż zdrowy i regenerujący sen zależy przede wszystkim od ergonomii, mikroklimatu, higieny, ochrony środowiska, wzornictwa i wytrzymałości. Poduszki, materace oraz inne akcesoria marki Hilding możemy znaleźć w wielu profesjonalnych sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Jednym z nich jest warszawski sklep materacewarszawa.eu.

Renomowane produkty marki Hilding
Renomowane produkty – marki Hilding
fot. mat. prasowy

Poduszki ortopedyczne marki Hilding dla nastolatków

Marka Hilding w swojej ofercie posiada między innymi poduszki ortopedyczne. Używanie tego rodzaju poduszek bardzo dobrze wpływa na układ kostno-szkieletowy. Umożliwiają one odpowiednią regenerację odcinka szyjnego kręgosłupa, który jest najbardziej obciążonym elementem układu, ze względu na siedzący tryb życia. Poduszki ortopedyczne są idealnym rozwiązaniem dla dzieci oraz nastolatków. Należy wiedzieć, iż najwięcej wad postawy oraz skrzywień kręgosłupa powstaje w wieku nastoletnim. Ciągłe użytkowanie komputera oraz spędzanie czasu w pozycji siedzącej ma długoterminowe skutki w zdrowiu kręgosłupa.

Codzienny sen na odpowiednio dobranym i wyprofilowanym podłożu pozwala na odciążenie fragmentu odcinka szyjnego kręgosłupa. Przy użytkowaniu odpowiedniej poduszki następuje rozluźnienie mięśni w szyi oraz karku. Dzięki właściwemu podparciu szyi możemy pozbyć się uczucia drętwienia i mrowienia, zmniejszyć ból migrenowy i napięciowy głowy oraz ulżyć w dyskopatii. Warto nadmienić, iż wpływ poduszek ortopedycznych na zdrowie wynika głównie z ich odpowiednio wyprofilowanego kształtu oraz tworzywa, z jakiego są wykonane. Materiał zastosowany w poduszkach pozwala nadać im dodatkowych właściwości, np. zminimalizować do zera wystąpienie alergii.

Marka Holding posiada w swojej ofercie poduszki ortopedyczne wykonane z pianki termoelastycznej lub lateksu. Dzięki zastosowaniu tych materiałów w odpowiednio uformowanym kształcie, poduszki o wiele lepiej podtrzymują głowę i kręgosłup. Wszystkie produkty marki Holding, które otrzymały status wyrobu medycznego, przeszły szereg badań naukowych, a ich wyniki potwierdziły ich prozdrowotne właściwości, nadając im tym samym odpowiedni certyfikat. Wśród modeli poduszek ortopedycznych marki Hilding, możemy wyróżnić Visco Prime, Visco Standard oraz Latex Sublime.

Poduszki ortopedyczne marki Hilding dla nastolatków
Poduszki ortopedyczne – marki Hilding dla nastolatków
fot. mat. prasowy

Artykuł sponsorowany

4 listopada 2021 05:00
[fbcomments]