0

Materace Hilding, czyli skandynawska metoda na zdrowy sen

Wyspana = radosna
Wyspana – radosna
fot. mat. prasowy

Artykuł sponsorowany o tym, że zdrowy sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotne jest wyspanie się.

Najnowsze badania wykazują, że osoby śpiące mniej niż osiem godzin dziennie żyją krócej. Warto zatem zadbać o poziom snu i brać przykład od mieszkańców krajów skandynawskich, którzy z racji położenia tego regionu szczególną uwagę zwracają na dobry i zdrowy sen.

Wybór materaca wpływa na jakość życia!

Zadbaj o swoje zdrowie

Zdrowy i długi sen wpływa na nasze codzienne życie.
Od tego, jak się wyśpimy zależy funkcjonowanie naszego mózgu. Codzienne niewyspanie się może prowadzić do chronicznych bólów głowy oraz migreny.

Najnowsze badania udowadniają, że osoby śpiące krócej niż 8 godzin w ciągu doby żyją znacznie krócej – mają problemy z trawieniem, częściej zapadają na zapalenia jelit oraz mają poważne problemy z sercem. Niewyspanie się prowadzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej naszego organizmu, co wpływa na zwiększony apetyt późno w nocy i niekontrolowane zyskiwanie na wadze.

Aby się wysypiać, powinniśmy wybierać odpowiednie materace do naszego łóżka. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materacy. Najbardziej popularne przez ostatnie dziesięciolecia były produkty zbudowane z dużej ilości sprężyn. Tego typu materace są niestety bardzo problematyczne. Musimy pamiętać o cyklicznej zmianie ich położenia, ponieważ sprężyny potrafią już po pół roku po zakupie bezlitośnie wbijać się w ciało.

Dobrym rozwiązaniem wydają się materace kieszeniowe.
One również zbudowane są ze sprężyn, jednak te elementy schowane są w dedykowanych, tkaninowych koszulkach. Takie produkty w ofercie posiada renomowana marka Hiding, od lat zaopatrująca mieszkańców krajów skandynawskich w materace różnego typu.

Na rynku znajdziemy produkty piankowe, znane inaczej jako materace termoelastyczne. Są one idealne dla alergików, ponieważ wykonanie z pianki poliuretanowej zatrzymuje rozwój drobnoustrojów i alergenów. Tego typu produkty również znajdziemy w ofercie firmy Hilding.

Jeśli szukacie idealnego materaca dla osoby starszej i nie tylko, to koniecznie zapoznajcie się z niezwykle ciekawym poradnikiem ”Materac dla seniora – czym powinny charakteryzować się materace przyjazne dla osób starszych”.

Skandynawska metoda na dobry sen.

Mieszkańcy krajów skandynawskich codziennie muszą walczyć z nieciekawą pogodą, która negatywnie wpływa na funkcjonowanie ich organizmu. Klimat takich krajów jak Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Islandia czy Wysp Owczych nie sprzyja prawidłowemu wchłanianiu witaminy szczęścia.

Witamina D obecna w słońcu sprawia, że czujemy się szczęśliwi i gotowi do wzmożonego wysiłku psychicznego oraz fizycznego. Mieszkańcy krajów skandynawskich szczególną uwagę zwracają na odpowiedni wypoczynek.

Dobór dobrego materaca sprawia, że mamy zdrowy sen, pozwalający na prawidłowy wypoczynek umysłu i ciała. Niezwykle często wybieranymi przez Skandynawów produktami są materace Hilding Salsa.

Produkty te, wykonane z ultranowoczesnej pianki Flexifoam oferują optymalną sztywność, a co za tym idzie wysypianie się i regenerację organizmu. Materace te są idealne dla alergików, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup standardowych produktów sprężynowych czy kieszeniowych.

Pamiętajmy, że zdrowy sen wpływa na nasze codzienne życie.
Zapewnijmy sobie komfort każdej nocy i wydajność każdego dnia.

Dobre materace - dobra zabawa
Dobre materace – dobra zabawa
fot. mat. prasowy
10 lutego 2020 20:49