0

Piknik u Matysiaków

Na Pikniku u Matysiaków
Na Pikniku u Matysiaków
fot. mat. prasowy

W ubiegłą środę 13 czerwca w Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków, przy ulicy Arabskiej 3 w Warszawie, odbył się niecodzienny piknik.

Dyrekcja warszawskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków we współpracy z Fundacją TV Puls „Pod Dębem” zorganizowali nietypowy piknik.  Jego wyjątkowość polegała nie tylko na klimatycznej oprawie, którą tworzyli zespół muzyczny, DJ oraz karykaturzysta. Piknik był wyjątkowy przede wszystkim dzięki zaproszonym czworonogom z organizacji Ratujemy Kundelki.

Skąd pomysł, aby na imprezie w DPS- ie pojawiły się psy?
Otóż mieszkańcy polskich domów pomocy społecznej nie mogą posiadać własnych zwierząt w pokojach. Dla miłośników czworonogów, którzy przez większość życia byli związani ze swoimi pupilami, brak zwierzaka obok bywa niełatwy. Dlatego obecność psów: Szczęki, Feli, Mani i Szprotki podczas środowej imprezy, dostarczyła Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków wiele radości.

Na Pikniku u Matysiaków
Piknik u Matysiaków – z pieskami
fot. mat. prasowe

Erin Dąbska, Prezes Zarządu Fundacji TV Puls Pod Dębem:

Nasza Fundacja wspiera seniorów w różny sposób. Najczęściej jest to pomoc materialna, jak zakup specjalistycznego sprzętu do DPS- ów czy fundowanie rehabilitacji osobom prywatnym. Doskonale rozumiemy, że wspieranie seniorów nie może sprowadzać się jedynie do aspektu finansowego. Mądre, działania na rzecz seniorów muszą być kompleksowe i powinny uwzględniać także zapewnianie osobom starszym dobrego samopoczucia. A jak wiemy nic tak nie poprawia humoru, jak kontakt ze zwierzętami i życzliwymi nam ludźmi.

Podczas imprezy Prezes zadeklarowała, że obecność czworonogów na stałe wpisze się w program organizowanych i współorganizowanych przez Fundację inicjatyw z udziałem osób starszych.

Na Pikniku u Matysiaków
Piknik u Matysiaków – przyjemnie i zielono
fot. mat. prasowy
18 czerwca 2018 23:44

Komentarze