0

Wyniki konkursu NaszaFlagaPL

Konkurs #NaszaFlagaPL - 1 miejsce w kategorii klas I-III - Jakub Łukasz Soprych z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Pilźnie.
Konkurs #NaszaFlagaPL - 1 miejsce w kategorii klas I-III – Jakub Łukasz Soprych z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Pilźnie.
fot. mat. prasowy

Zakończył się ogólnopolski konkurs plastyczny #NaszaFlagaPL  skierowany do uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych z całej Polski.

Zakończenie odbyło się w sobotę 1 maja 2021 r.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną, której tematem była 230 rocznica uchwalenia Konstytucji III Maja. Zdjęcie gotowej pracy należało przesłać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://naszaflaga.pl/.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 7687 uczniów z całego kraju.

Jury przyznało 6 nagród głównych (po 3 w każdej kategorii) oraz 4 wyróżnienia.

Wyróżnieni:

W kategorii I (klasy I-III)

 1. Jakub Łukasz Soprych
  z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Pilźnie.

  Konkurs #NaszaFlagaPL - 1 miejsce w kategorii klas I-III - Jakub Łukasz Soprych z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Pilźnie.
  Konkurs #NaszaFlagaPL - 1 miejsce w kategorii klas I-III – Jakub Łukasz Soprych
  z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Pilźnie.
  fot. mat. prasowy
 2. Anna Taraska
  z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnej Górnej
 3. Michał Skowroński
  ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku

W kategorii II (klasy IV- VIII)

 1. Nikola Pasternak
  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach im. Bohaterów Westerplatte.

  Konkurs #NaszaFlagaPL - 1 miejsce w kategorii klas IV-VIII - Nikola Pasternak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach im. Bohaterów Westerplatte.
  Konkurs #NaszaFlagaPL - 1 miejsce w kategorii klas IV-VIII – Nikola Pasternak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach im. Bohaterów Westerplatte.
  fot. mat. prasowy
 2. Julia Demianiuk
  ze Szkoły Podstawowej w Krzesku -Królowa Niwa
 3. Daria Mazur
  ze Szkoły Podstawowej w Daniszynie

Nagrodzone prace: [LINK]

Udział w konkursie był okazją do pogłębienia wiedzy historycznej dotyczącej najważniejszych wydarzeń z dziejów Państwa Polskiego. Konkurs promował również wywieszanie polskiej flagi państwowej podczas obchodów świąt narodowych.

W ramach akcji #NaszaFlaga.pl na stronie www.naszaflaga.pl, została przygotowana także interaktywna mapa Polski. Każda chętna osoba, za pośrednictwem strony, może zgłosić wywieszenie swojej flagi. Zgłoszone miejsca są oznaczane na mapie. Obecnie na interaktywnej mapie powiewa prawie 500 biało-czerwonych flag.

Organizatorami konkursu była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Lublinie, przy której działa jeden z ośrodków Fundacji.

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
od ponad 30 lat prowadzi działania na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży. Misją Fundacji jest kształtowanie dobrze wychowanego i przygotowanego do życia człowieka. Człowieka silnej wiary, świadomego patriotę i obywatela, sprawnego w działaniu społecznym i gospodarczym.

14 maja 2021 15:02

Komentarze