0

Jaki Internet wybrać do mieszkania w Warszawie?

Wybór dostawcy Internetu
Dobry dostawca Internetu – to dziś podstawa
fot. mat. prasowy

Wybór dostawcy stacjonarnego Internetu do mieszkania w Warszawie wbrew pozorom wcale nie jest prosty.

Mieszkańcy dużych miast nie są skazani na pojedynczych dostawców, dlatego zazwyczaj stają przed bardzo różnorodnymi ofertami.
Skąd wiadomo, że wybrany przez nas pakiet będzie odpowiedni?
Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert?
Podpowiadamy.

Postaw na Internet światłowodowy

W dużych miastach, takich jak Warszawa, już od dłuższego czasu funkcjonuje sieć światłowodowa, która pozwala na niespotykaną na wcześniejszą skalę przepustowość łącza internetowego. Określenie „światłowód” często używane jest wymiennie ze skrótem FTTH (Fiber To The Home). Jest to infrastruktura łącząca nasze mieszanie z centralą światłowodową. Mamy tu o przezroczystych szklanych włóknach, które pozwalają na przepływ danych za pomocą światła. Pozwala to na błyskawiczną wręcz prędkość Internetu bez żadnych zakłóceń. Dodatkową zaletą jest to, że światłowód jest praktycznie bezawaryjny. Dzięki temu jest w stanie zapewnić nam stały dostęp do sieci bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Jak wiadomo, nie jest to oczywiste w przypadku tradycyjnej infrastruktury. Warto więc pamiętać o tym, aby wybierana przez nas oferta Internetu w Warszawie była oparta na technologii światłowodowej.

Jaka prędkość Internetu będzie odpowiednia?

W Warszawie oraz innych dużych miastach możemy przebierać w ofertach Internetu stacjonarnego. Technologia światłowodowa pozwala na naprawdę błyskawiczną prędkość łącza, taką, która może osiągnąć nawet 1 Gb/s. Czy taka przepustowość jest konieczna w każdym domu? Niekoniecznie. Zanim zdecydujemy się na konkretny pakiet, zastanówmy się, do czego właściwie używamy sieci, jaka jest wielkość naszego gospodarstwa domowego oraz czy nasze sprzęty będą w stanie w pełni wykorzystać największą prędkość światłowodu.

W mieszkaniu, w którym mieszkają dwie osoby korzystające z sieci sporadycznie świetnie sprawdzi się Internet o prędkości do 300 Mb/s. Jeżeli jednak regularnie oglądamy telewizję w Internecie, ściągamy i wysyłamy pliki o dużej ciężkości, gramy w gry w Internecie, czy po prostu pracujemy zdalnie – taka prędkość może okazać się niewystarczająca. Zanim więc wybierzemy swój idealny pakiet, zastanówmy się jaka prędkość Internetu będzie pasowała do naszego stylu życia i jaką faktycznie wykorzystamy.

Czy warto zwracać uwagę na dodatkowe oferty?

Operatorzy internetowi zapewniają swoim klientom wiele dodatkowych ofert, które urozmaicają i dopełniają pakiety szybkiego Internetu. Możemy wybierać spośród wielu ofert telewizji  oraz abonamentów telefonu stacjonarnego lub komórkowego. Coraz częściej otrzymujemy także dostęp do różnego rodzaju serwisów streamingach czy kanałów tematycznych. Odbywa się to za pomocą bardzo konkurencyjnych cen, a w niektórych przypadkach pierwsze miesiące korzystania z rzeczonych serwisów są darmowe.

Wybierając Internet do mieszkania w Warszawie, zwróćmy przede wszystkim uwagę na operatorów, którzy oferują bardzo różnorodne oferty. W ten sposób możemy zdecydować się na taki pakiet, który najbardziej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom. Sprawdź: Internet Warszawa od UPC, gdzie można wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. Różnorodne pakiety nie tylko dostępne są w różnych cenach, ale także zawierają elastyczne i dostosowane do potrzeb klienta usługi. Szybki Internet otrzymujemy w pakiecie z telewizją cyfrową, a dodatkowo możemy sięgnąć także po abonament telefoniczny i kilka innych, bardzo atrakcyjnych, dodatkowych usług.

Artykuł sponsorowany

11 stycznia 2021 23:06