Jak wziąć kredyt na meble?

Stylowe meble Tima Miroshnichenko (Pexeks.com)
Stylowe meble
fot. Tima Miroshnichenko (Pexeks.com)

Ile kosztują meble do mieszkania? Dowiedz się więcej już teraz i przygotuj się na poniesienie niemałych wydatków.

Inwestycja w nową nieruchomość pochłania ogrom oszczędności.
Bardzo często nabywcy zaciągają również kredyt hipoteczny, aby móc sfinansować zakup mieszkania. Pamiętaj jednak, że kupno nieruchomości na rynku wtórnym czy pierwotnym to jeszcze nie wszystko. Nawet jeśli jest ono wykończone „pod klucz” musisz jeszcze ponieść koszty wyposażenia nieruchomości.

Ile kosztują meble do mieszkania?
Dowiedz się więcej już teraz i przygotuj się na poniesienie niemałych wydatków.

Jak wsiąść kredyt – na meble
fot. mat. prasowa

Ile Polacy wydają na umeblowanie mieszkań?

Nie da się jednoznacznie wskazać, ile kosztują meble do mieszkania. Wiele zależy przecież od ilości i metrażu pomieszczeń, rodzaju ich przeznaczenia oraz indywidualnych preferencji w zakresie jakości materiału czy typu mebli. Funkcjonalna sypialnia, reprezentacyjny salon, nowoczesna łazienka czy klasyczna kuchnia? Sprawdź, ile możesz wydać na umeblowanie wszystkich wnętrz. Niestety, musisz wiedzieć, że na takie wyposażenie wydasz naprawdę sporo.

Jeśli chcesz oszacować konieczne wydatki, dowiedz się, ile w przybliżeniu Polacy wydają na umeblowanie mieszkań. Eksperci podkreślają, że statystyczny Polak w ciągu roku wydaje blisko 700 złotych na nowe meble. To założenie, zgodnie z którym nieruchomość jest już urządzona, a meble są wymieniane lub tylko stanowią dodatkowe wyposażenie. Jeśli urządzasz zupełnie nowe mieszkanie, wydatki te będą na pewno kilka, a nawet kilkanaście razy większe.

Jak sfinansować kupno nowych mebli?

Biorąc pod uwagę, że meble tylko do jednego pokoju mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, warto wiedzieć, że nie każdy Polak ma wystarczające oszczędności, aby kupić tego rodzaju wyposażenie za gotówkę. Czy wiesz, że nadwyżki pieniędzy posiada tylko co drugi obywatel naszego kraju, a w większości przypadków nie są one większe, niż dwukrotność miesięcznych dochodów? Z całą pewnością jest to zbyt mało na pokrycie wszystkich wydatków związanych z zakupem mebli.

Jeśli oszczędności nie są wystarczające, chętni nabycia nowych mebli do mieszkania, mogą wziąć meble na kredyt. Banki udostępniają tego rodzaju finansowe wsparcia, a środki na ten cel można uzyskać nawet tego samego dnia. Z pomocą przychodzą kredyty gotówkowe na dowolny cel, które bierze się przy minimum formalności.

Pamiętaj, że zobowiązania bankowe nie są dostępne dla wszystkich. Aby móc podjąć współpracę z bankiem, musisz wykazywać odpowiednią zdolność kredytową. Każda instytucja bankowa weryfikuje raport BIK, sprawdza też dochody, jakie generuje potencjalny klient, aby dokonać analizy jego wiarygodności i wypłacalności. Chodzi o to, że bank musi mieć pewność, że kredytobiorca ma właściwą płynność finansową, aby móc regulować miesięczne raty w terminie. Jeśli w swojej historii kredytowej posiada opóźnienia w płatnościach innych zobowiązań albo przeterminowane należności, raczej nie ma szans na współpracę z bankiem.

Jeszcze inną formą możliwości nabycia mebli do własnego mieszkania bez posiadania własnych środków, jest ich zakup na raty. Musisz wiedzieć, że sklepy z asortymentem do wyposażenia wnętrz również współpracują z bankami i mają naprawdę świetne oferty. Dzięki nim możesz kupić kanapy, szafy czy meble kuchenne na raty bez oprocentowania, czyli finalnie za meble zapłacisz tyle, ile rzeczywiście kosztują, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Meble kuchenne, meble do łazienki, a może łóżko do sypialni? Jak najbardziej tak i przy finansowym wsparciu już niedługo wyposażysz swoją nieruchomość w funkcjonalne wyposażenie.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt na meble?

Musisz wiedzieć, że sama chęć uzyskania kredytu na meble nie wystarczy, aby otrzymać potrzebne środki. Banki współpracują z tylko wiarygodnymi i wypłacalnymi klientami, dlatego musisz wykazywać odpowiednią zdolność kredytową. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, instytucje bankowe nie mogą udzielać kredytów klientom, którzy nie mają płynności finansowej oraz tym, którzy nie mają pozytywnej historii kredytowej. Właśnie dlatego stawiają jasne warunki wnioskującym o kredyt na meble. Aby otrzymać pieniądze na wyposażenie mieszkania, musisz:

  •  dostarczyć zaświadczenie o generowanych dochodach,
  •  dostarczyć zaświadczenie o formie zatrudnienia,
  •  złożyć wniosek kredytowy.

Okazuje się, że wnioski kredytowe można składać w różnych formach. Dzisiaj możliwe są meble na raty przez Internet bez zaświadczeń, a jedynie na oświadczenie. To świetna opcja, aby móc uzyskać środki jeszcze tego samego dnia, bez konieczności długiego oczekiwania na decyzję. Meble na raty bierze się coraz częściej bezpośrednio w sklepie, a czas oczekiwania na szybką weryfikację i wydanie decyzji pozytywnej to nie więcej niż 20 minut.

Ile kosztuje kredyt na meble?

Czy można kupić meble na raty 0%? Oczywiście, że tak, ale musisz wybrać odpowiednią ofertę. Tanie meble na raty są możliwe, jednak wiele zależy od warunków, jakie stawia instytucja bankowa. Musisz wiedzieć, że każdy bank realizuje własną politykę kredytową i ustala różne warunki współpracy, dlatego dobrze jest porównać oferty konkurencji. W tym celu przyda Ci się ranking kredytów gotówkowych, ranking mebli na raty czy też kalkulator takich zobowiązań. Bez problemu znajdziesz je za darmo w sieci.

Jak złożyć wniosek o kredyt na meble?

Najczęściej wniosek o kredyt na meble składa się bezpośrednio w sklepie, w którym klient chce nabyć wyposażenie mieszkania. O takie zobowiązanie można wnioskować także online, a samo wypełnienie elektronicznego wniosku nie zajmuje więcej niż kilka minut. O kredyt gotówkowy na dowolny cel wnioski można również składać w wybranej placówce banku.

Jeśli chcesz skorzystać z oferty instytucji poza bankowej, możesz wziąć pożyczkę przez Internet, przez telefon, z dostarczeniem środków na konto albo w formie gotówki w placówce pocztowej czy za pośrednictwem kuriera.

Kredyt gotówkowy na meble czy zakupy na raty?

Wybierz zobowiązanie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości spłat. Sprawdź aktualne oferty banków i instytucji poza bankowych. Dopiero wtedy możesz zdecydować, czy lepszą opcją będą meble na raty przez Internet, a może meble na raty bez banku, a za pośrednictwem sklepu. Zawsze bierz pod uwagę koszty finansowego wsparcia czy formę ubiegania się o dodatkowe środki. Dzisiaj coraz częściej wybierana jest oferta online, która nie wymaga nawet konieczności wychodzenia z domu. Same meble również mogą być dostarczone pod wskazany adres.

Artykuł Partnera

12 stycznia 2023 00:01
[fbcomments]