0

Nabory w konkursach NCBR

Spotkanie NCBR
Spotkanie NCBR
fot. mat. prasowy

Trwają nabory w konkursach NCBR w formule „Szybkiej Ścieżki”. Zobacz jakie masz możliwości rozwoju swojego projektu B+R.

Innowatorzy z całej Polski, w tym z województwa mazowieckiego, mają właśnie teraz najlepszą okazję, aby sięgnąć po dofinansowanie z NCBR, które wesprze rozwój ich projektów badawczo-rozwojowych.

16 września ruszył nabór w konkursie „Szybka Ścieżka”, w którym budżet to aż 1,1 mld zł. Poza tym trwają nabory w dwóch konkursach tematycznych – Szybka Ścieżka Technologie kosmiczne oraz Szybka Ścieżka Tworzywa sztuczne. Przedsiębiorcy z mazowieckiego mają również ostatnią szansę na zgłoszenie się
w konkursie Ścieżka dla Mazowsza.

Oferta konkursów NCBR w formule „Szybkiej Ścieżki” zostanie przedstawiona przedsiębiorcom i przedstawicielom jednostek naukowych podczas kolejnego spotkania informacyjno-warsztatowego NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój).
Warsztaty odbędą się 26 września w Warszawie.

Mazowieckie pierwsze

pod względem wykorzystania środków z NCBR

Mazowieckie jest pierwsze w Polsce pod względem wykorzystania środków, którymi dysponuje NCBR. Tylko w ubiegłym roku dofinansowano 773 projekty z województwa mazowieckiego na kwotę 2 mld zł. Województwo mazowieckie jest liderem w Polsce niemalże we wszystkich wymiarach aktywności gospodarczej, przy czym występują znaczące różnice pomiędzy potencjałem regionu warszawskiego stołecznego a mazowieckiego regionalnego, na korzyść tego pierwszego.

Liderem pod względem liczby podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w REGON jest region warszawski stołeczny (14% liczby przedsiębiorstw ogółem w Polsce). Struktura wielkościowa przedsiębiorstw (według liczby zatrudnionych) województwa mazowieckiego jest zbliżona do struktury wielkościowej kraju, niemniej region warszawski stołeczny wyróżnia się wśród pozostałych tym, że jest największym skupiskiem podmiotów dużych (20% powyżej 250 zatrudnionych).

25 września 2019 14:02