W ramach letniego przeglądu Teatru Ochoty spektakl „Life is cruel, people are bad, czyli życie jest ciężkie”.
Zapewne tytuł jest na tyle trafny, że każdy z nas w codziennym życiu ma podobne odczucia. Przedstawienie w reżyserii Michała Wachnio jest prezentowane w ramach przeglądu od piątku do niedzieli. A więc dzisiaj o godz. 19.00 kolejna szansa na obejrzenie. A nikt interesujący się teatrem nie powinien się wahać ani chwili.
Spektakl powstał w ramach konkursu „Polowanie na motyle„, z którego to Teatr Ochoty czerpie część swojego repertuaru. Dzięki temu najlepsze dzieła może obejrzeć szeroka rzesza publiczności. Z korzyścią dla młodych artystów, którzy stawiają pierwsze teatralne kroki.
Jednak spektakl Michała Wachnio jest nad wyraz dojrzały. Szczególną rola w nim aktorów, którzy mają bardzo trudne zadanie przed sobą, bo postacie sztuki są niejednoznaczne i momentami wręcz surrealistyczne. Cała piątka młodych aktorów zdaje jednak ten egzamin celująco. Pogratulować należy również odwagi, której wymagały niektóre sceny.
- Life is cruel, people are bad
- Life is cruel, people are bad
- Life is cruel, people are bad
- Life is cruel, people are bad
- Life is cruel, people are bad
- Life is cruel, people are bad
- Life is cruel, people are bad
reżyseria: Michał Wanio
scenariusz: Michał Wanio, Edyta Januszewska
scenografia i kostiumy: Marta Zając
charakteryzacja: Anna Laskowska, Ali Kosoian-Koźbielska, Marta Szczerkowska
opracowanie muzyczne: Michał Wanio, Krzysztof A. Janczak
asystent reżysera: Mateusz Pastewka
obsada: Edyta Januszewska, Paulina Masiak, Joanna Połeć, Paweł Plewa, Michał Wanio