0

140 połączeń Intercity z Warszawy

PKP Intercity
PKP Intercity
fot. PKP Intercity

PKP Intercity prezentuje zmiany i nowości dla województwa mazowieckiego na sezon 2019/2020.

Wprowadzenie nowych połączeń, uruchomienie większej liczby pociągów na najpopularniejszych trasach oraz uruchomienie pociągów z Łodzi na Lotnisko Chopina w Warszawie – to najważniejsze nowości dla województwa mazowieckiego w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 15 grudnia 2019 roku.

W nowym rocznym rozkładzie jazdy Warszawę będzie obsługiwać ponad 140 połączeń PKP Intercity, czyli ponad 10 więcej niż w poprzednim rocznym rozkładzie. Będzie to oznaczało m.in. jeszcze lepsze skomunikowanie stolicy z Poznaniem, Krakowem, Łodzią czy Lublinem.

PKP Intercity zwiększa liczbę pociągów na najpopularniejszej trasie Warszawa – Kraków. Teraz, wliczając także połączenia weekendowe i wakacyjne, będzie można skorzystać na niej z 28 par pociągów, zamiast z 26, które są w obecnym rozkładzie.

Znacząco zwiększy się liczba połączeń pomiędzy stolicą a Łodzią.
Obydwa miasta połączy 28 par pociągów, a nie 23, jak miało miejsce w rozkładzie 2018/2019. O dwa, także do 28 (wliczając połączenia sezonowe), zwiększy się również liczba połączeń pomiędzy Trójmiastem a Warszawą. Liczba par pociągów pomiędzy stolicą a Wrocławiem zwiększy się z 14 do 15. Dużo łatwiejsze będą podróże do Lublina. Na tory wraca 7 par pociągów z Warszawy trasą podstawową przez Pilawę i Dęblin. Powrót na podstawową trasę sprawia, że czas podróży do Warszawy skraca się do około 2 godzin i 30 minut.

12 grudnia 2019 23:13