0

Co oferują nowoczesne wypożyczalnie samochodów?

W wypożyczalni samochodów
W wypożyczalni samochodów
fot. mat. prasowy

Wypożyczalnia samochodów może być niespodziewanie bardzo pomocna w życiu turysty i przedsiębiorcy.

  • Co zrobić, gdy wybieramy się na urlop i chcemy podróżować większą grupą albo czasowo przebywamy w innym, odległym mieście w celach biznesowych?
  • Co zrobić, gdy wylądujemy na lotnisku położonym z dala od centrum miasta i chcemy sprawnie dotrzeć do celu podróży?
  • Albo w sytuacji, gdy mamy plan na biznes, ale na początek brakuje nam pieniędzy na firmowe samochody?

W tych wszystkich i wielu innych, życiowych sytuacjach z pomocą przychodzą nam nowoczesne wypożyczalnie samochodów.

Gdzie znajdują się wypożyczalnie?

Wypożyczalnie samochodów istnieją na polskim rynku już od jakiegoś czasu i cieszą się coraz większą popularnością. Gdzie powinna być zlokalizowana dobra wypożyczalnia samochodów Modlin – czy jedynie na lotnisku, na którym można spotkać się z firmą gwarantującą klientom sprawny i bezproblemowy dojazd do centrum miasta? Placówki, będące częścią sieci zlokalizowane są w wielu polskich miastach, np. w Warszawie, Krakowie, Katowicach – zwłaszcza w pobliżu lotnisk, ale oczywiście nie tylko.

Co oferują klientowi?

Nowoczesne wypożyczalnie mogą się poszczycić nie tylko dobrą lokalizacją, ale przede wszystkim bardzo bogatą ofertą. Flota pojazdów oferowana przez tego typu firmy jest nowoczesna, różnorodna i dopasowana do potrzeb klientów. Żaden samochód dostępny w wypożyczalni nie przekracza wiekiem trzech lat, a więc można mieć pewność, że jest dobrze wyposażony, sprawny technicznie i komfortowy.

Klient może wybrać optymalny dla siebie pojazd spośród wielu modeli aut osobowych oraz dostawczych, w zależności od wymagań i celów, do których będzie służył. Wyraźny podział na klasy pojazdów znacznie ułatwia wybór – można się dzięki niemu od razu zorientować, jaki samochód wybrać, gdy chcemy wypożyczyć niewielkie miejskie auto, kompaktowy samochód, luksusową limuzynę czy 9-osobowego VAN-a. Ostatnio wiele wypożyczalni wychodzi naprzeciw wymaganiom luksusowych klientów, dla których przygotowały duży wybór ekskluzywnych aut.

Jak załatwić formalności?

Nowoczesne wypożyczalnie samochodów wprowadzają nowoczesne i łatwe rozwiązania w kwestiach załatwiania formalności. Wybrane auto można w prosty sposób zarezerwować na stronie internetowej firmy i równie prosto zapłacić za wynajem. Istnieje również opcja zamówienia pojazdu przez telefon. W razie wątpliwości radą służy konsultant, który pomoże wybrać odpowiedni model do oczekiwań klienta. Po tym minimum formalności wystarczy odebrać pojazd w wyznaczonym przez siebie miejscu i wybranym czasie, podpisać umowę najmu, a potem już tylko korzystać z możliwości wypożyczonego auta.

Na jak długo można wypożyczyć auto?

Aby klienci mogli dokonać wyboru, nowoczesne wypożyczalnie są nastawione na trzy możliwości. Pierwsza z nich to wynajem krótkoterminowy, co w praktyce oznacza czas od doby do nawet miesiąca. Korzystają z tej opcji przede wszystkim osoby podróżujące służbowo lub będące w czasie prywatnych wycieczek. Wypożyczony samochód może także ułatwić kilkudniowe lub kilkunastodniowe zwiedzanie kraju większej grupie osób. Może być nawet może niezbędny w czasie przeprowadzki.

Kolejne opcje to wypożyczenie średnioterminowe – od miesiąca do dwóch lat i długoterminowe – od dwóch do pięciu lat. Warianty te skierowane są przede wszystkim do przedsiębiorców. Wielu właścicieli małych i średnich firm decyduje się na wynajem aut i w ten sposób oszczędza pieniądze, mogąc jednocześnie dysponować nowoczesnymi i niezawodnymi pojazdami.

Jakie korzyści oferują nowoczesne wypożyczalnie?

Wynajem, zwłaszcza długoterminowy wiąże się z wyraźnymi korzyściami – przede wszystkim przystępną ceną i prostymi zasadami. Czynsz za wynajem płaci się z góry, a umowa nie zawiera żadnych, ukrytych opłat. Często nowoczesne wypożyczalnie nie wymagają na wstępie kaucji. Auto ma opłacone ubezpieczenie, a w razie awarii zapewnione bezpieczeństwo kierowcy i naprawę. W tej sytuacji klient ma tylko obowiązek zadbać o pełny bak i może cieszyć się jazdą.

Także w przypadku firm wypożyczalnia bierze na siebie wszelkie opłaty, przeglądy i naprawy. Przedsiębiorca odbiera gotowy do jazdy samochód i dba tylko o tankowanie. Warunki wypożyczenia auta są zdecydowanie korzystniejsze niż leasingu, dlatego wiele firm korzysta z tego rozwiązania.

Nowoczesne wypożyczalnie samochodów przyciągają bardzo szeroką ofertą, która jest dopasowana do potrzeb współczesnych przedsiębiorców oraz osób prywatnych, które chcą być mobilne w sytuacji, gdy nie mogą korzystać ze własnego pojazdu. Dlatego coraz więcej klientów decyduje się na wypożyczenie auta do różnych celów.

17 lipca 2018 10:18

Komentarze