0

Premiera Mitsubishi Super Height K-Wagon

Super Height K Wagon - Concept Mitsubishi
Super Height K Wagon – Concept Mitsubishi
fot. MMC

Mitsubishi Motors zaprezentowała w czasie Tokyo Motor Show dwa nowe ekologiczne samochody.

Są to:

 1. Super Height K-Wagon reprezentujący segment Kei-cars,
 2. MI-Tech – niewielki SUV-a, wyposażony w napęd elektryczny [LINK].

Japończycy nazywają je konceptami.
O kierunkach rozwoju firmy mówili przedstawiciele Mitsubishi Motors Corporation.

Takao Kato, dyrektor generalny:

Koncentrujemy się na elektryfikacji, a w szczególności na rozwijaniu technologii hybrydowych pojazdów typu plug-in (PHEV). Będziemy pracować nad rozszerzeniem naszej oferty zelektryfikowanych pojazdów, wprowadzając nowe modele i technologie w ramach w Sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi. Chcemy, aby w przyszłości firma MMC nadal pozostała liderem w kategorii pojazdów PHEV.

Ashwani Gupta, dyrektor operacyjny:

MMC planuje do 2022 roku wprowadzić jedną z własnych technologii napędów elektrycznych w nowym SUV-ie średniej wielkości i kompaktowym modelu tego segmentu, a także w samochodzie segmentu Kei.
SUPER HEIGHT K-WAGON CONCEPT, stanowi dla MMC wizualizację kolejnej generacji pojazdów segmentu Kei i ma zostać wprowadzony do sprzedaży w Japonii końca obecnego roku podatkowego.

Mitsubishi Super Height K-Wagon

To wyjątkowy przedstawiciel japońskiego segmentu aut typu Kei-car nowej generacji, przeznaczony dla kierowców, którzy pragną odbywać podróże na dłuższe dystanse i odwiedzać więcej miejsc. Oferuje wysoki i przestronny przedział pasażerski typu open-space, zapewnia osiągi i funkcjonalność typowe dla tego japońskiego segmentu pojazdów, jednak stylistycznie bliski jest niepowtarzalnym formom SUV-ów Mitsubishi.

 • Styl nawiązujący do segmentu SUV
  Poziomą kratę osłony chłodnicy wykorzystującą motyw Dynamic Shield przecinają pionowe metalizowane listwy.
  Widok z boku emanuje mocą, dzięki dużej kabinie, podkreślonej długim rozstawem osi i charakterystycznymi podłużnymi przetłoczeniami. Jednocześnie listwę progową i nadkola pozostawiono czarne, aby zbliżyć się do charakteru SUV-a. Kolor nadwozia to dwukolorowa kombinacja oliwkowej zieleni i bieli ze srebrnymi relingami dachowymi, która ma oddać osobowość aktywnych kierowców. Koła z elementami w kolorach nadwozia zapewniają jednolity wygląd.
 • Wyjątkowy w tej klasie komfort dzięki luksusowemu wnętrzu
  Wysoki przedział pasażerski typu open-space modelu z segmentu Kei-cars wydaje się szczególnie obszerny w tylnej części, którą projektowano z myślą o potrzebach rodziny. Pasażerom tylnych foteli zagwarantowano łatwy dostęp do wnętrza dzięki szeroko otwieranym drzwiom, sporo miejsca na relaks, a także największą przestrzeń na nogi w tej klasie aut.
  Projektanci wykorzystali brąz jako główny kolor eleganckiego wnętrza klasy premium, jako drugi kolor gamy pojawia się pomarańczowy. Syntetyczna skóra pokryta jest diamentowymi pikowaniami, co podnosi odczucie wysokiej jakości detali wnętrza.
 • Systemy wspomagania
  Super Heigh K-Wagon wyposażony w bogaty pakiet systemów wspomagających kierowcę i zapewniających bezpieczeństwo, w oszczędny silnik i przekładnię CVT, zapewni wysokie osiągi zarówno w strefach miejskich, jak i na drogach ekspresowych.
  Na liście wyposażenia znalazł się pakiet systemów e-Assist, zapobiegających wypadkom – w tym MI-PILOT z asystentem pasa ruchu, sprawdzającym się na autostradach, system hamowania awaryjnego, zapobiegający kolizjom lub łagodzący ich skutki oraz system łagodzenia skutków niezamierzonego wciśnięcia pedału przyspieszenia, dzięki którym samochód może być klasyfikowany jako tzw Support Car S w szerokiej klasyfikacji pojazdów, przyjętej przez rząd japoński.

Zobacz model koncepcyjny Mitsubishi Mi-Tech

Super Heigh K-Wagon

29 października 2019 08:26