0

Zaproszenia na weekend

Plac Zamkowy
Plac Zamkowy
fot. MPawlik

Upalny weekend, gorące wydarzenia. Przekazujemy kilka propozycji na sobotę i niedzielę.

Sobota

BEMOWO

Urodziny Malucha wielkiego zucha

8 czerwca (sobota) w godz. 9:00–16:30
na Autodromie Automobilklubu Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127 odbędą się 46. urodziny Fiata 126p, czyli VI Zlot Okolicznościowy. Planowane atrakcje to m.in. wystawa maluchów, próby sprawnościowe na torze, II Mały Rajd – rajd turystyczny ulicami Warszawy – oraz konkursy i zabawy związane z Fiatem 126p. Ponadto podczas zlotu zostaną wybrane najlepsze auta w kategoriach: Najładniejszy ST (pre85), Najładniejszy FL (z lat 1985–1994), Najładniejszy Elegant, Najładniejszy Maluch Zlotu (spośród wszystkich modeli i wersji), Najfajniejszy Maluch (który może nie jest najpiękniejszy, za to wzbudza największe zainteresowanie), Najładniejsza Felga, Najwyższy i Najniższy Maluch, Najstarszy i Najmłodszy Maluch oraz za największą odległość pokonaną na zlot.

OCHOTA

Wernisaż wystawy

8 czerwca (sobota) o godz. 11:00
w Archiwum Akt Nowych przy ul. Hankiewicza 1 odbędzie się wernisaż wystawy przygotowanej przez Ogólnopolską Grupę Rekonstrukcji Historycznej Przysposobienia Wojskowego Kobiet „Dla przeszłości – przywrócić pamięć o przedwojennej Organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet”. Wystawa prezentuje sesję zdjęciową w Istebnej, miejscu bezpośrednio związanym z działalnością PWK, ponieważ tam odbywały się letnie obozy. Dzięki temu nietypowemu pomysłowi plansze są ciekawe i przyciągające uwagę zwiedzających oraz pokazują, w jaki sposób współcześnie można odbierać i ukazywać historię.

PRAGA-PÓŁNOC

Budżet obywatelski

8 czerwca (sobota) w godz. 12:00–18:00
w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 odbędzie się „Warszawski maraton pisania projektów do budżetu obywatelskiego”. Organizatorzy zapewnią pomoc przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego i oszacują koszt realizacji Twojego pomysłu. Odpowiedzą również na pytania dotyczące zasad i przebiegu budżetu obywatelskiego.

PRAGA-PÓŁNOC

Festyn na Skaryszewskiej

8 czerwca (sobota) w godz. 12:30–21:00
na Scenie Lubelskiej przy ul. Lubelskiej 30/32 odbędzie się IX Festyn Ulicy Skaryszewskiej. Festyn na ul. Skaryszewskiej zrodził się z potrzeby sąsiedzkiego działania. Zapraszamy m.in. na warsztaty, spektakle dla młodszych i starszych, koncerty, zabawę taneczną oraz konkurs piłkarski. Prezentujemy dorobek twórczy artystów z ul. Lubelskiej i ul. Skaryszewskiej. W tym roku do wydarzeń artystycznych dołączamy nutę historyczną dotyczącą czasów niemieckiej okupacji. Zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca pisarza Tadeusza Borowskiego, zapraszamy na wystawę, prelekcję oraz do muzeum i Izby Pamięci Obozu Przejściowego „Dulag” – informują organizatorzy. Zostanie zaprezentowany dorobek twórczy artystów z ul. Lubelskiej i ul. Skaryszewskiej.

ŚRÓDMIEŚCIE

Piknik zwierzęcy

8 czerwca (sobota) w godz. 10:30–15:00
w kawiarni Kafka przy ul. Oboźnej 3 odbędzie się „Rodzinny Piknik na 4 Łapach w Kafce: koty/psy/króliki”. W programie: stoiska z rękodziełem i unikalnymi gadżetami dla ludzi i zwierzaków, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc zwierzakom w domach tymczasowych i schroniskach, porady doświadczonych wolontariuszy dotyczące adopcji kota, psa lub królika z domu tymczasowego lub ze schroniska oraz porady behawiorystów (kociego i psiego). Wstęp wolny.

TARGÓWEK

Muzyczne korzenie Europy

8 czerwca (sobota) o godz. 15:00
w parku przy Domu Kultury „Świt” przy ul. Wysockiego 11 zacznie się V Festiwal Muzyki Etnicznej „Korzenie Europy”. Zagrają na nim zarówno światowe gwiazdy – Paddy and the Rats, jak i lokalni muzycy. Wystąpią m.in.: Nowy Teren, Andras Upor, WoWaKin Trio, Pablopavo i Ludziki, Wadada Etno i Paprika Korps. Najmłodsi mogą wziąć udział w warsztatach muzycznych, które odbędą się o godz. 12. Poprowadzi je Paula Kinaszewska z WoWaKin Trio.

WILANÓW

Lody! Lody!

8 czerwca (sobota) w godz. 11:00–18:00
na plaży Wilanów odbędzie się Festiwal Lodów Rzemieślniczych. „W jednym miejscu znajdziecie najlepsze lody rzemieślnicze w najbardziej pożądanych smakach – zielona herbata matcha, oreo czy o smaku bezy z marakują. Klasyczne lody gałkowe z najlepszej śmietany, wegańskie bez dodatku mleka i jaj czy tajskie z oryginalnymi dodatkami. W bąbel-waflach, w czarnych waflach, w kubeczkach… Nie trzeba wybierać, można zjeść je wszystkie” – zachęcają organizatorzy.

WOLA

Bule czyli kule

8 czerwca (sobota) w godz. 9–21 na pl. Europejskim odbędzie się święto buli. Tego dnia wszyscy, nawet nie mając wcześniejszych doświadczeń z grą w bule, będą mogli poznać jej zasady oraz spróbować swoich sił w konkursach „Ale Bule”. Jednocześnie rozegrają się profesjonalne rozgrywki dla licencjonowanych graczy – III Turniej Ghelamco Boules Coup 2019.

ŻOLIBORZ

Deskorolki na Potockiej

8 czerwca (sobota) w godz. 11:00–18:00
w Ośrodku Sportu i Rekreacji Żoliborz przy ul. Potockiej 1 odbędzie się deskorolkowy event Potockalife Contest. Na zawody przygotowano trzy konkurencje: JAM – przejazdy odbędą się po całym parku w minutowych przejazdach. Ze wszystkich uczestników wybierzemy osiem osób do finału, w którym dostaną po 1,5 minuty na przejazd. Z ósemki finalistów nagrodzimy trzy najlepsze osoby. Przewidujemy również wyróżnienie dla najlepszej dziewczyny i najlepszego młodego skejcika. BEST TRICK – odbędzie się na nowej przeszkodzie, czyli na czerwonym krawężniku Szaber x Deskshop. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze triki. Liczymy na waszą kreatywność. GIFT 4 TRICK – konkurencja G4T odbędzie się na całym funboxie. Będziemy rozdawać za każdy dobry triczek jakiś fancik. W tej konkurencji będzie wiele rzeczy do rozdania, więc leć na Potok już katować jakieś sztuczki – opisują organizatorzy.

ŻOLIBORZ

Odwołanie bitwy

Wydarzenie Bitwa Na Poduszki – Warsaw Pillow Fight, zaplanowane na 8 czerwca (sobota) o godz. 10, zostało odwołane. „W związku z tym, że Urząd Dzielnicy Żoliborz nie objął patronatem wydarzenia, nie mamy możliwości go tam zorganizować (nie miałby kto później wszystkiego posprzątać) i musimy odwołać bitwę na poduszki” – informuje organizator.

Niedziela

OCHOTA

Kundelek Roku

9 czerwca (niedziela) o godz. 12:00
na Polu Mokotowskim (polana za pubem Lolek) zaczną się wybory Kundelka Roku 2019.

Będzie świetna zabawa z wieloma konkursami i nagrodami, m.in. na najdłuższe uszy i ogony, uśmiech, sztuczki, wokalista, pies podobny do opiekuna, historia adopcji. To będzie też świetna okazja, by wziąć udział w naszej akcji »Adoptuj Warszawiaka«. Będzie wiele naszych psiaków czekających na kochające domy

– zapowiadają organizatorzy.
Będzie można też dostać bezpłatną grę edukacyjną „Piesku, kotku, szukajcie domu”.

MOKOTÓW

Prezentacja literatów

9 czerwca (niedziela) o godz. 19:00
w Nowym Teatrze przy ul. Madalińskiego 10/16 odbędzie się prezentacja laureatów 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Dziennikarzy zainteresowanych otrzymaniem akredytacji prasowej na wydarzenie prosimy o potwierdzenie udziału na adres: m.antecka@businessandculture.pl. Akredytacje będą wydawane w Nowym Teatrze od godz. 18.

PRAGA-POŁUDNIE

Moniuszko w Promie

9 czerwca (niedziela) o godz. 17:00
w Promie Kultury Saska Kępa odbędzie się koncert poświęcony Stanisławowi Moniuszce. W repertuarze koncertu znajdą się zarówno pieśni, jak i utwory z opery „Straszny dwór”, „Halka” oraz „Hrabina”. Koncert poprowadzi Łukasz Motyka, który przybliży sylwetkę, twórczość oraz ciekawostki związane ze Stanisławem Moniuszką.

PRAGA-PÓŁNOC

U lwów o niedźwiedziach

9 czerwca (niedziela) o godz. 11:00
w warszawskim zoo na arenie dla lwów odbędzie się spotkanie „ZOOczytane” – „Tańczące niedźwiedzie”. Nazywa się je „tańczącymi niedźwiedziami”, chociaż w rzeczywistości wcale nie tańczą, a wykonują wyuczone przez tresera ruchy. W związku z zaostrzeniem prawa o ochronie zwierząt w krajach Unii Europejskiej odebrano je właścicielom i umieszczono je w specjalnym rezerwacie, gdzie uczą się wolności. Historia z happy endem czy symbol trudnego dostosowywania się do niespodziewanie odzyskanej wolności? – zastanawiają się organizatorzy. O tradycji, która wywodzi się z krajów bałkańskich, oraz o analogii między historią niedźwiedzi a naszą własną uczestnicy porozmawiają z Witoldem Szabłowskim, reporterem, autorem książki „Tańczące niedźwiedzie”.

URSUS

Turniej pingpongowy

9 czerwca (niedziela) w godz. 9:30–16:00 w Szkole Podstawowej nr 360 przy ul. Dzieci Warszawy 42 rozegrany zostanie XII Ursus Cup w Tenisie Stołowym Stowarzyszeń Abstynenckich. Będzie to turniej dla amatorów (osób, które nigdy nie grały w ligach PZTS), czynnych członków Stowarzyszeń Abstynenckich.

WAWER

Koncert na plaży

9 czerwca (niedziela) w godz. 15:00–21:00 nad Wisłą na błoniach Plaży Romantycznej odbędą się Zielone Świątki na Urzeczu. Wystąpią: zespól InoRos, Kapela Brodów, zespół Powsinianie z Centrum Kultury Wilanów oraz zespoły z Filii Wawerskiego Centrum Kultury. Dla najmłodszych zaplanowano interaktywny spektakl w wykonaniu Klauna Feliksa oraz moc różnych atrakcji i niespodzianek.

Warszawski Serwis Prasowy

7 czerwca 2019 09:45