0

Legia lepsza w Słupsku

Czarni Słupsk - Legia Warszawa

W meczu XXI kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa odnieśli pewny triumf nad Grupą Sierleccy Czarni Słupsk. Mecz rozgrywany na terenie przeciwnika Zieloni Kanonierzy wygrali 86:73.

Od celnych rzutów Dariusza Wyki i Arica Holmana zaczęła Legia, która po trzech minutach gry prowadziła 11:3. Słupszczanie ruszyli do odrabiania strat – po trafieniach Schenka, Leończyka i Dileo gospodarze nieco zbliżyli się do legionistów, ale Ci nie zamierzali oddawać inicjatywy. Odważnie i skutecznie grał Kyle Vinales, który napędzał ataki swojego zespołu. Po jego trafieniu stołeczny zespół prowadził już 23:12. Konsekwentnie grająca Legia zwyciężyła w pierwszej kwarcie 29:18.

Od celnej „trójki” Grzegorza Kamińskiego drugą kwartę zaczęli Zieloni Kanonierzy. Chwilę później identycznym rzutem popisał się Travis Leslie i podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego mieli już 15 punktów przewagi. Warszawianie nie zamierzali się zatrzymywać i wciąż powiększali swój dorobek. Przy stanie 41:22 o przerwę na żądanie poprosił trener Mantas Cesnauskis. Wskazówki trenera nie zdały się na wiele, bowiem koncert gry warszawian trwał w najlepsze. Zza łuku przymierzyli Billy Garrett i Aric Holman po czym tablica wyników pokazywała rezultat 52:22. Do szatni obie ekipy udały się przy prowadzeniu Legii, 57:26.

Po przerwie wciąż to warszawianie dominowali na parkiecie, ale różnica nie była aż tak wielka jak miało to miejsce w drugiej kwarcie. Gospodarze znacznie częściej kończyli swoje akcje trafieniami, dodatkowo legioniści popełniali więcej przewinień. Mimo tego wciąż goście mieli bardzo wyraźną przewagę – przed ostatnią kwartą wygrywali 73:47. Ostania kwarta nie przyniosła wielu emocji oraz zwrotów akcji. Legia kontrolowała boiskowe wydarzenia nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Słupszczanie pogodzeni z porażką dążyli do zmniejszenia strat. Ostatecznie wicemistrzowie Polski zwyciężyli 86:73.

Słupska hala Gryfia nie była dotąd zbyt szczęśliwa dla legionistów, którzy po raz ostatni triumfowali w niej… 24 lata temu! Wówczas, w sezonie 1998/99 zarówno Legia, jak i drużyna ze Słupska rywalizowały na zapleczu ekstraklasy. Warszawianie wygrali wtedy 65:64 – kolejne siedem meczów w tym obiekcie zawsze padało łupem gospodarzy.

Po 21 meczach trwającego sezonu stołeczny zespół z bilansem 12 zwycięstw i 9 porażek zajmuje szóste miejsce w ligowej klasyfikacji. Kolejny mecz legioniści rozegrają już w piątek, 10 marca o godz. 17:30 w Toruniu, gdzie rywalem Zielonych Kanonierów będą ostatnie w tabeli Arriva Twarde Pierniki Toruń.

Dariusz Wyka, środkowy Legii, powiedział po meczu:

Wygraliśmy na bardzo ciężkim terenie więc cieszymy się podwójnie. Mecz poszedł po naszej myśli, wszystko co sobie założyliśmy, zrealizowaliśmy w tym spotkaniu więc niż tylko się cieszyć. Oby więcej takich wygranych, na wyjeździe jak i u nas, na Bemowie.