Fundacja Zaczyn zorganizowała bezpłatne kursy obsługi komputera dla młodych i starszych seniorów.
Tak naprawdę to teza, że ludzie w okolicach sześćdziesiątki to komputerowe trutnie jest w swym założeniu zdecydowanie fałszywa. To, że w dzisiejszych czasach dziewci rodzą się z telefonem przed noskiem nie oznacza, że ich dziadkowie nie wiedzą co to jest komputer i jak się go używa. Ci co tak myślą wydają tylko świadectwo swojej inteligencji.
Wystarczy sobie policzyć na paluszkach.
Rewolucja komputerowa i szaleństwo na ich punkcie to początek lat osiemdziesiątych. Pojawiły się wtedy komputery Spectrum, Atari, Comodore i pierwsze PeCety. W jakim wieku byli dzisiejsi 60+? Mieli po 25-35 lat W każdej dużej i małej firmie dyrekcja chciała się wykazać nowoczesnością i na biurkach dumnie iskrzyły się radośnie monitory Hercules, EGA czy wręcz CGA. To nazwy, które dzisiejszym Nikoforom Internetu i instalatorom Windows 10 nic nie mówią. Nie mówiąc już o tak banalnej przecież sprawie jak formatowanie dyskietek w systemie DOS.
Ale cóż, być może są osoby, które nie miały czasu i ochoty używać komputera. Sami znamy kilku takich. Jeden to się codziennie kręci po Polu Mokotowskim a pewien prezes firmy komputerowej od obsługi komputera miał sekretarkę i głowy sobie takimi pierdołami nie zawracał.
I właśnie dla takich , wyjątkowych i nieprzeciętnych, osób Fundacja Zaczyn uruchomiła w sierpniu i wrześniu przyjazne szkolenia i znalazła lek na lęk komputerowy. Mało tego, nie czekając na decyzje Rady Ministrów, podaje ten lek zupełnie za darmo.
Jeśli więc ktoś:
- nigdy wcześniej nie korzystał z komputera?
- chciałby dowiedzieć się, jak porozmawiać przez kamerkę internetową z bliskimi
- chce po prostu sprawdzić lokalne wydarzenia,
- ma przeczucie, że umiejętność obsługi komputera może pomóc mu w codzienności?
to Fundacja Zaczyn w ramach projektów edukacji cyfrowej zaprasza na kurs „@ktywni 60+”.
Kursy rozpoczęły się od września 2016, jednak niektóre grupy zaczęły zajęcia już pod koniec sierpnia. Fundacja zaplanowała około 30 grup w całej Warszawie, tak by każdy zainteresowany miał szansę zapisać się na warsztaty blisko swojego miejsca zamieszkania. Kursy odbywają się m.in.: w Wawrze, na Mokotowie, Ochocie, Pradze Południe i Północ, Woli, Wilanowie, we Włochach i w Śródmieściu.
Forma kursu będzie jest intensywna i potrwa do kilkunastu tygodni, dzięki czemu można nauczyć się wszystkich niezbędnych umiejętności, które pomogą w codziennym użytkowaniu komputera.
Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem. Co to znaczy? Że pierwszy w życiu kontakt z laptopem będzie mógła przeżyć na warsztatach. Nie będą to na pewno nudne zajęcia, na których od natłoku informacji rozboli głowa. Fundacja uczy metodą warsztatową, pierwsze integracyjne zajęcia zapewnią dobrą atmosferę w grupie, dzięki czemu bez wstydu i na luzie przyswojenie wiedzy, pojęć i pewnych zasad okaże przyjemnością.
Kontakt
w sprawie zapisów
- Praga Północ Zapisy: Justyna Dubanik, justyna.dubanik@gmail.com, tel. 508123686
- Wesoła Zapisy: Centrum Pomocy Społecznej, 22 773 44 12
- Rembertów Zapisy: Patryk Nowakowski, papryka1507@wp.pl, 519622375
- Praga Południe – Grochów Zapisy: Magdalena Foryś, tel. 730 818 405
- Praga Południe Zapisy: Centrum Społeczne Paca, tel. 22 118-17-68, zapisy@cal.org.pl
- Mokotów Zapisy: Marcin Blicharski, 576 179 149, marcin.blicharski@hotmail.com
W przypadku kłopotów Fundacja prosi o kontakt telefoniczny z biurem: 573-020-936
Szczegóły
- na stronie Fundacji Zaczyn LINK