0

Garażówki

Garażówka na Ursynowie
Garażówka – na Ursynowie
fot. UD Ursynów

Wyprzedaże garażowe organizowane przez urzędników lub mieszkańców odbywają w różnych dzielnicach Warszawy.

Bemowo

Z okazji Dnia Ziemi (w kolejną sobotę 22.04) w Parku Górczewska, w ramach Pikniku „Okaż kulturę, chroń naturę”, wyprzedaż garażową organizuje Bemowskie Centrum Kultury.

Prócz garażówki przewidziane są atrakcje dla całej rodziny, warsztaty ekologiczne, wymiana roślin oraz ekologiczne targowisko. BCK przyjmuje zgłoszenia do 17.04 przez swoją stronę internetową [LINK].

Mokotów

Centrum Łowicka każdego roku od marca do listopada regularnie organizuje wyprzedaże garażowe.

Tegoroczne terminy:
23.04, 28.05, 18.06 (z piknikiem Lemoniada), 2.07, 6.08, 3.09, 1.10 5.11.

Garażówki trwają od godz. 10:00 do 14:00, są bezpłatne, a sprzedających obowiązują tylko zapisy (mail: radek@lowicka.pl).

Miejsce: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, przed budynkiem, a w razie niepogody w budynku. Organizatorzy nie ingerują w asortyment (na ogół są to ubrania, zabawki, książki oraz wszelkiego rodzaju drobiazgi i bibeloty, czasami małe AGD lub niewielki sprzęt elektroniczny).

Ochota

Garażówka na Zieleniaku – tak nazywają się wyprzedaże garażowe na Ochocie. Są organizowane na Zieleniaku (przy ul. Grójeckiej 97) przez Fundację Pomocy Społecznej EVA.

Terminy do końca roku – ostatnia niedziela miesiąca:
30.04, 28.05, 25.06, 30.07, 27.08, 24.09, 29.10,
w godzinach 10:00-14:00.

Udział w wyprzedaży jest bezpłatny, wystarczy wcześniej wysłać mail: fundacja@eva.org.pl.
Do wykorzystania jest ok. jest 70-80 miejsc.

Praga Południe – Saska Kępa

Tutaj wyprzedaże garażowe organizuje lokalna społeczność.

Najbliższa odbędzie się w niedzielę 18 czerwca od godz. 10:00 do 17:00.

Nie ma jednak wspólnego targowiska – każdy wystawia się na swojej (albo zaprzyjaźnionej) posesji, w przydomowym garażu. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia przez maila wyprzedaz.saskakepa@gmail.com, a adresy stoisk zostaną opublikowane na mapie na Facebooku.

Więcej informacji na facebook’owym profilu Wyprzedaż Garażowa Saska Kępa. [LINK]

Praga Północ

Pierwsza tej wiosny wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego na Pradze odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 kwietnia w godz. 11:00-17:00.

W zeszłym roku handlowano w alejkach i w przygotowanych przez miasto pawilonach – teraz będą tylko alejki, bo… dzięki ubiegłorocznym wyprzedażom, które przyciągnęły około 5 tys. osób, pawilony zyskały nowych, stałych właścicieli.

Bazar czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 6:00–19:00.
Można tam znaleźć wyselekcjonowane ubrania vintage, odzież, obuwie, usługi krawieckie albo… nadać paczkę.

Udział w garażówce zarówno dla sprzedających, jak i kupujących, jest bezpłatny. Sprzedający muszą się jednak zapisać na listę wypełniając kartę rejestracyjną [LINK] i przesłać ją na adres sekretariat.zptp@um.warszawa.pl lub dostarczyć osobiście do siedziby organizatora: Zarządu Praskich Terenów Publicznych m.st. Warszawy przy ul. Burdzińskiego 7 (czynny w dni powszednie w godz. 8.00-15.00).

Organizatorzy przewidują ok. 90 stoisk.
Zapisy dla sprzedających trwają do piątku do godz. 12:00.

Kolejne garażówki na Bazarze Różyckiego będą odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca – od maja do października.

Ursynów

Ursynowskie Wyprzedaże Garażowe organizuje urząd dzielnicy raz w miesiącu. Odbywają się na parkingu przy urzędzie, w godz. 10:00-16:00, zawsze w niedziele.

Pierwsza odbyła się 26.03.
Kolejne zaplanowano: 23.04, 28.05, 25.06, 30.07, 27.08, 24.09, 22.10, 19.11 i 03.12.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapisy odbywają się przez specjalną stronę internetową: garazowka.ursynow.warszawa.pl.
Uruchamiane są w poniedziałek poprzedzający garażówkę o godz. 8.00 i trwają do końca dnia w środę. Wszystkie informacje, łącznie z regulaminem można znaleźć na dzielnicowej stronie internetowej.

Rembertów

Startuje również Pierwsza Rembertowska Wyprzedaż Sąsiedzka.
Organizatorkami akcji są pani Monika Olejnik-Okuniewska z córką Zosią.

Organizatorki zapraszają do zapisów, które ruszają w sobotę 15 kwietnia o 10:00.

Garażówki odbędą się w godzinach 12:00-19:00 na terenie parkingu CityMarket, przy ul. Pociskowej 4.

Można zapisywać się się na oba terminy.
Ogłoszenie na grupie FB Rembertów Bezpośrednio – Hyde Park: [LINK]

Zasady
pierwszej Rembertowskiej Wyprzedaży Sąsiedzkiej (RWS)

 1. RWS jest inicjatywą społeczną, organizowaną przeze mnie na zasadach niekomercyjnych, to znaczy, że nie pobieram za tę działalność żadnego  wynagrodzenia, robię bo chcę i mam prośbę o miłą kulturalną współpracę i wyrozumiałość, w myśl zasady; „bądź uprzejmy, jesteś w Rembertowie”.
 2. RWS to sąsiedzka „wyprzedaż garażowa”, podczas której zarejestrowane wcześniej osoby fizyczne mogą sprzedawać należące do nich przedmioty. Nie wnikam w ich jakość i ustaloną przez sprzedającego cenę.
 3. Uczestnictwo w RWS jest dobrowolne i bezpłatne.
 4. Wystawcami RWS mogą być wyłącznie osoby prywatne.
 5. RWS będzie się odbywać 13 i 14 maja 2023 roku, w godzinach: 12:00 – 19:00, na wyznaczonym terenie parkingu CityMarket, przy ul. Pociskowej 4, w Warszawie.
 6. 13 maja będzie dostępnych 29 miejsc wystawienniczych.
 7. 14 maja będą dostępne 62 miejsca wystawiennicze.
 8. Aby być wystawcą 13 maja należy wysłać zgłoszenie pod adres: RWSsobota@gmail.com
 9. Aby być wystawcą 14 maja, należy wysłać zgłoszenie pod adres: RWSniedziela@gmail.com
 10. Uczestnik wydarzenia sobotniego może wziąć w nim udział również w niedzielę, jeśli wyśle dwa osobne zgłoszenia na oba dni, na dwa maile wypisane powyżej.
 11. Zgłoszenia ruszają w sobotę 15 kwietnia o godz. 10:00 i potrwają do wyczerpania puli dostępnych miejsc wystawienniczych, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Co oznacza, że miejsce będą zagwarantowane dla 29 pierwszych osób, które zgłoszą się na sobotę i 62 pierwszych osoby, które zgłoszą się na niedzielę.
 12. Dla każdego zgłoszonego przeznaczone jest jedno miejsce parkingowe, w wyznaczonej strefie parkingowej CityMarket Rembertów. Każdy zgłaszający otrzyma odpowiedź mailową z nadanym numerem własnego stoiska – miejsca parkingowego. Miejsca będą ponumerowane i dostępne w dzień wydarzenia od godz. 10:00.
 13. Każdy wystawca sam aranżuje swoje miejsce wystawiennicze.
 14. Jeśli osoba zgłoszona chce „podzielić” miejsce z innymi – robi to na własne życzenie i odpowiedzialność, w skrócie – sami się organizujemy, ale nie pobieramy za to żadnych opłat.
 15. Osoby będące wystawcami powinny przygotować swoje „stoisko” do godz. 11:45 w dniach RWS.
 16. Zakończenie RWS następuje o godz. 19:00 13 i 14 maja.
  Wystawcy zobowiązują się do przekazania miejsca parkingowego w stanie, w jakim je zastały.
 17. Wystawcy samodzielnie dbają o porządek wokół swojego stoiska, a po zakończonym  dniu – samodzielnie sprzątają na nim.
 18. Promocja RWS będzie się odbywała na grupach lokalnych na Facebooku, jak również na plakatach wywieszonych w miejscach, których właściciele zgodzą się na ich ekspozycję. Zapraszam wszystkich do promocji wydarzenia – przy pomocy plakatu, którego projekt udostępnię po zebraniu zgłoszeń od wystawców.
 19. Jeśli będziecie mieli Państwo dodatkowe pytania – chętnie na nie odpowiem.
 20. Mam nadzieję, że RWS będzie pierwszym i nie ostatnim tego typu wydarzeniem, podczas którego będziemy mieli okazję się poznać i wspólnie, w miłej atmosferze, spędzić czas.
 21. Uprzejmie proszę o przestrzeganie tych zasad i nie prowadzenie w trakcie naszego  sąsiedzkiego spotkania żadnej działalności, która naruszałaby ten prosty regulamin.
Garażowka
Garażowka – na Bazarze Różyckiego w sierpniu 2022 r.
fot. UM Warszawy
14 kwietnia 2023 06:00
[fbcomments]