0

Jak być bardziej eko? Skorzystaj z car sharingu!

Kluczyk do samochodu? Po co Ci kluczyk?
Kluczyk? – Po co Ci kluczyk?
fot. mat. prasowy

Efekty zanieczyszczeń środowiska są coraz bardziej odczuwalne. Jak car sharing pomaga przejść na tryb eko?

Efekty zanieczyszczeń środowiska są coraz bardziej odczuwalne.
Wystarczy wspomnieć o problemie smogu, który zimą skutecznie pogarsza jakość życia Polaków. W dużej mierze to właśnie z tego względu, ostatnimi czasy, tak często podnoszony jest temat ekologii. Zarówno przez polityków jak i zwykłych obywateli. Chętniej, niż jeszcze kilka lat temu, inwestujemy w odnawialne źródła energii, sortujemy śmieci, a nawet rezygnujemy z posiadania auta. Ten ostatni krok jest tym łatwiejszy, że całkiem niedawno pojawiła się w Polsce usługa car sharingu.
W jaki sposób pomaga przejść na tryb eko?

Car sharing – co musisz o nim wiedzieć?

Car sharing to krótkoterminowy wynajem aut.
Nie chodzi jednak o wypożyczenie auta na kilka dni. W tym przypadku samochód wynajmujemy na minuty. Umożliwia to dedykowana aplikacja na urządzenie mobilne. Pobiera się ją na swój telefon, a następnie przechodzi etap rejestracji. Konieczne będzie wpisanie danych osobowych, zeskanowanie prawa jazdy oraz zrealizowanie przelewu weryfikacyjnego w celu podpięcia karty płatniczej pod aplikację.

Od tego momentu można korzystać z usługi car sharingu w dowolnym momencie, a wynajem auta zajmie nam zaledwie chwilę. Aplikacja służy przede wszystkim do zlokalizowania najbliższego pojazdu i jego rezerwacji. Pełni jednocześnie funkcję kluczyków, gdyż to przy jej użyciu otwiera się i zamyka auto.

27 sierpnia 2019 17:24