0

Materace Hilding – skandynawska technologia, która zadba o Twój kręgosłup

Materace Hilding skandynawska technologia, która zadba o `Twój kręgosłup
Materace Hilding – skandynawska technologia, która zadba o Twój kręgosłup
fot. mat. prasowy

Ludzki kręgosłup składa się w sumie z 34 kręgów, które są połączone ze sobą więzadłami, a poruszanie zapewniają powiązane z całością mięśnie.

Zaburzenia na którymkolwiek odcinku wiążą się z dyskomfortem, bólem, a w skrajnych przypadkach nawet paraliżem. Właśnie dlatego jest to część naszego ciała, o którą powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności.

Zdrowy kręgosłup to uśmiechnięty i zadowolony człowiek.
Być może w młodym wieku nie myśli się o tym zbyt często, ale niewłaściwa postawa ciała w późniejszych latach może zaowocować zwyrodnieniami oraz utrudnionym funkcjonowaniem w życiu codziennym. Stąd im szybciej zadbamy o właściwy materac tym lepiej. Jak go wybrać? Oto kilka praktycznych wskazówek od firmy Hilding, jednego z wiodących producentów materacy.

Higiena snu to podstawa!

Aby wypoczynek wpływał regenerująco na ludzki organizm powinien odbywać się w otoczeniu cichym, spokojnym, a przede wszystkim higienicznym. Osiągnięcie takiego efektu w materacach jest możliwe dzięki zaawansowanemu procesowi technologicznemu, w którym produkty są tworzone z dbałością o dobry przepływ powietrza.

Dlaczego jest to tak istotne? Otóż w czasie snu temperatura naszego ciała gwałtownie spada. W praktyce oznacza to, że oddajemy ciepło, które w postaci wilgoci przechodzi przez skórę na zewnątrz. Podczas snu wilgoć przedostaje się do pościeli, która co jakiś czas jest zmieniana, oraz do materaca, na którym śpimy. Zatem dobry materac powinien być wykonany z materiału, który jednocześnie tę wilgoć pochłania i odprowadza, zapobiegając namnażaniu się bakterii i grzybów. Wówczas nawet alergicy mogą spać bez obaw i budzić się bez kataru.

W ofercie firmy Hilding materace tego typu to na przykład model Fandango, w którego skład wchodzi naturalne włókno w postaci maty kokosowej, dzięki czemu zostaje zapewniona stała cyrkulacja powietrza.

Materace Hilding higiena snu to podstawa
Materace Hilding – higiena snu to podstawa
fot. mat. prasowy

Rozmiar materaca naprawdę ma znaczenie

Unikalność to cecha każdego człowieka. Nie ma dwóch takich samych ludzi, choćby się wydawali do siebie niesamowicie podobni. Mamy inne linie papilarne, inne rysy twarzy, a także inną budowę ciała. W związku z tym, wybierając materac warto zwrócić uwagę, czy będzie on współgrał ze specyfiką anatomii naszego ciała. Jak to sprawdzić?

Pod uwagę bierze się dwa czynniki: wzrost oraz wagę – które następnie mają się przekładać na dostosowanie twardości materaca do naszych potrzeb. Szerokość materaca jest zwykle uzależniona od ilości osób, które mają spać na danym materacu, jak również od tego, ile miejsca potrzebujemy, by czuć się komfortowo. Z kolei długość materaca powinna wynosić jakieś 20 cm więcej niż nasz wzrost.

Natomiast twardość materaca powinna być dopasowana do wagi użytkownika. Najpopularniejszymi twardościami są H2 oraz H3, zwane również uniwersalnymi – nadają się dla większości użytkowników. Schody zaczynają się u osób bardzo lekkich oraz dzieci, które będą wysypiać się na materacach bardzo miękkich (H1) oraz tych ważących więcej niż 100 kg, którym zalecana jest twardość najwyższa, H4.

Podparcie a twardość

Dlaczego twardość materaca jest tak istotna? Wszystko po to, aby zapewnić podparcie dostosowane do indywidualnej krzywizny kręgosłupa. Ponad to na ten czynnik wpływa również sama budowa materaca. Produkowane przez firmę Hilding materace Curem posiadają aż 7 stref twardości, które gwarantują optymalne wsparcie poszczególnym częściom ciała.

Jeśli chodzi natomiast o wypełnienie materaca, to Hilding proponuje między innymi innowacyjną wersję materaca sprężynowego – który w tradycyjnym wydaniu po nocy wywoływał uczucie „połamania”. Tymczasem, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, producent oferuje materace kieszeniowo-sprężynowe, które pozwalają wypocząć całemu ciału.

Na czym polega rewolucja?
Otóż specjalne kieszonki w strukturze materaca oddzielają od siebie poszczególne sprężyny, dzięki czemu kręgosłup jest podpierany punktowo, dając najlepsze efekty.

Udanie się do krainy słodkich snów to jedno, a poranna pobudka z uśmiechem na twarzy to drugie. Obie te rzeczy zależne są od jakości wypoczynku – a ten w dużej mierze zależy od materaca. Materac z kolei to kwestia dobrej produkcji, przetestowanych produktów, milionów zadowolonych ludzi, doświadczonych pracowników,  znajomości potrzeb klientów – to właśnie jest firma Hilding, która działa na rynku już od ponad 80 lat. Znana ze swojej skandynawskiej dbałości o szczegóły oraz fachowej obsługi, Grupa Hilding Anders jest gwarancją najwyższej jakości produktów. Sprawdź sam!

O firmie Hilding Anders

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

Artykuł sponsorowany

25 września 2020 13:43