0

OC, AC, NNW i ASS – ile kosztuje kompleksowe ubezpieczenie samochodu?

Samochody
fot. Mat. prasowy

1082 zł – tyle wg porównywarki ubezpieczeń Mubi wynosi najniższa cena kompleksowego ubezpieczenia samochodu (OC, AC, NNW i ASS) dla 35-letniej mieszkanki Warszawy, właścicielki Opla.

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu, nie rezygnując z szerokiego zakresu?

Wielu kierowców rezygnuje z zakupu dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych, obawiając się wysokich cen. Jak wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego, jedynie co czwarty właściciel samochodu kupuje dobrowolne AC.

Aleksandra, 35-letnia mieszkanka Ursynowa:

Przez wiele lat uważałam, że nie stać mnie na AC czy dodatki do OC.
Z tego powodu przez wiele lat rezygnowałam z dodatkowych polis, nawet nie sprawdzając ich cen. Kiedy kilka miesięcy temu spowodowałam stłuczkę, pożałowałam swojej decyzji. Za naprawę swojego auta i dodatkowe świadczenia musiałam zapłacić kilka tysięcy złotych.
AC po szkodzie, w kolejnym roku polisowym kupiłam w pakiecie o …400 zł drożej niż samo OC. To trochę więcej niż złotówka dziennie za święty spokój. Moim zdaniem warto.

Rzeczywiście. Obowiązkowe OC ochroniło portfel pani Oli przed finansowymi konsekwencjami zdarzenia. To nie ona, lecz ubezpieczyciel wypłacił odszkodowania osobom poszkodowanym w kolizji. Za naprawę własnego auta, holowanie i pojazd zastępczy kobieta musiała jednak zapłacić sama.

Ubezpieczenie dostosowane do potrzeb

Aleksandra:

Pieniądze, które od kilku miesięcy odkładałam na koncie oszczędnościowym, musiałam przeznaczyć na naprawę auta.
Nie chciałam, aby taka sytuacja powtórzyła się w przyszłości.
Pamiętna stłuczka sprowokowała mnie więc do działania.
Postanowiłam znaleźć ubezpieczenie, które zapewni potrzebną ochronę, ale nie pogrąży mojego budżetu.

Wybór przypadkowego ubezpieczenia komunikacyjnego może skutkować nie tylko zawyżoną ceną, ale również nieadekwatnym do potrzeb zakresem. Zanim wybierzesz polisę i podpiszesz umowę z ubezpieczycielem, zastanów się, na jakich świadczeniach najbardziej Ci zależy.

  • Odszkodowanie po kradzieży auta?
  • Naprawa Twojego auta przez ubezpieczyciela, nawet jeśli to Ty spowodujesz kolizję?
  • Dodatkowe odszkodowanie za utratę zdrowia w wypadku?
  • Samochód zastępczy po kolizji lub awarii?
  • Dostarczenie paliwa i pomoc w przypadku rozładowania akumulatora?

Sięgając po szyte na miarę ubezpieczenie, zapewnisz sobie optymalną ochronę i nie przepłacisz.

Kompleksowe ubezpieczenie nie musi być drogie

Skutecznym sposobem na znalezienie taniego ubezpieczenia samochodu jest porównanie ubezpieczenia samochodu na mubi.pl. To proste w obsłudze narzędzie umożliwia porównanie ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych w ciągu zaledwie kilku minut. Zupełnie za darmo, bez wychodzenia z domu i żmudnych rozmów telefonicznych z agentem. Aby poznać ceny ubezpieczeń, musisz wypełnić jedynie krótki formularz zawierający pytania o dane kierowcy (m.in. wiek, datę otrzymania prawa jazdy czy stan cywilny) i parametry auta (rok produkcji, markę, model, pojemność silnika czy rodzaj paliwa).

28 sierpnia 2019 13:28