0

Odlatujemy! Lotnisko w Modlinie wznowiło działalność

TERMINAL LOTNISKA W MODLINIE
fot. Marcin Banaszkiewicz

W niedzielę 21.06 lotnisko w Modlinie wznowiło działalność. Jako pierwsi terminal odwiedzili pasażerowie przylatujący z Madrytu.

Lotnisko Warszawa-Modlin wznowiło działalność po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa. W niedzielę (21.06) na płycie lotniska wylądował pierwszy samolot, który przyleciał z Madrytu. Niebawem połączeń będzie więcej.

Pomimo iż sytuacja z Covid-19 wymusiła wprowadzenie zmian, dla zapewnienia najwyższych możliwych środków bezpieczeństwa Pasażerom, lotnisko jest w pełni przygotowane do wznowienia działalności.

Jak poinformowała w komunikacie prasowym linia lotnicza Ryanair w najbliższym czasie z modlińskiego portu lotniczego będzie można polecieć w 40 różnych kierunkach. Samolotem z Modlina będzie można wybrać się między innymi do Grecji, Cypru, Bułgarii, Hiszpanii, czy Włoch.

Na powitanie samolotu Lotnisko zorganizowało salut wodny. Saluty wodne to jedna z lotniczych tradycji, jaką uświetnia się wyjątkowe wydarzenia z udziałem danej linii lotniczej, np. inauguracyjny lub ostatni lot na danej trasie albo powitanie nowego samolotu we flocie przewoźnika

Fotoreportaż: Marcin Banaszkiewicz

21 czerwca 2020 20:52