0

Telefon tani, dobry i… niezawodny!!! Da się tak?

Apple iPhone 7
Apple iPhone 7
fot. mat. prasowy

Poszukiwania idealnego telefonu komórkowego nigdy nie są łatwe. Wszak technologia zmienia się tak szybko, a gadżety elektroniczne ciągle są ulepszane.

Każdy z nas chce kupić niezawodnego smartfona, nie wydając przy tym wszystkich oszczędności.

Nie chcesz kupować telefonu w cenie laptopa?
Określ swój budżet i sprawdź, jakie modele są w Twoim zasięgu.
Prawdopodobnie ilość propozycji pozytywnie Cię zaskoczy!

Znamy powiedzenia, które głoszą, że nie da się kupić dobrego smartfona w niskiej cenie. Na szczęście nie musimy się z nim zgodzić, a potwierdzeniem naszej tezy okaże się internetowa porównywarka cen i modeli telefonów. Klikając tutaj https://komorkomat.pl/telefony/, znajdziesz budżetowe modele czołowych producentów, które mają satysfakcjonujące parametry i ciekawy design.

Gdzie szukać?

Samodzielne porównywanie dziesiątek modeli telefonów może być bardzo czasochłonne i nie zawsze efektywne. Dlaczego? Ponieważ niejednokrotnie producenci proponują różne wyposażenie nawet dwóch, wydawałoby się, identycznych urządzeń. Często zmiany, które wprowadzają w swoich flagowych produktach z roku na rok są jedynie kosmetyczne, a mają realny wpływ na wzrost cen. Dużo jest zmiennych, które trzeba wziąć pod uwagę kupując smartfona, dlatego w tworzeniu osobistego rankingu tanich telefonów warto skorzystać z podpowiedzi serwisu komorkomat.pl. Co tam znajdziesz? Łatwa i intuicyjna porównywarka pozwoli Ci dość precyzyjnie określić swoje wymagania względem funkcjonalności telefonu i, przede wszystkim, ceny, jaką jesteś gotów za niego zapłacić.

Twój budżet wynosi 800 zł?
Możesz wybierać spośród kilkuset modeli różnych marek — Huawei, LG, Nokia, Samsung oraz innych popularnych producentów. Spróbujmy zawęzić zakres poszukiwań do kwoty 500 zł. Przyznasz, że nie jest to wygórowana cena jak za nowy aparat, a okazuje się, że w rankingu czeka na Ciebie ponad tysiąc propozycji telefonów komórkowych. Podjęcie decyzji z takim asystentem jest znacznie łatwiejsze, a prawdopodobieństwo zakupu dobrego i niedrogiego telefonu wzrasta.

Na co zwrócić uwagę?

Kupując telefon w kwocie do 500, 600 czy 800 zł raczej jesteś nastawiony na proste urządzenie bez zbędnej elektroniki. Na szczęście nie musisz godzić się na kompromis zarówno w kwestii designu, jak również funkcjonalności. Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na:

 • system operacyjny:
  Android, Flyme, Windows,
 • dostępne łącza:
  słuchawkowe, micro USB, IRDA i inne,
 • rozmiar ekranu:
  kompaktowy model z 4- calowym wyświetlaczem czy nowoczesny sprzęt 7- calowy? Okazuje się, że nawet w grupie tanich telefonów znajdują się duże, efektowne telefony,
 • pamięć:
  Twój telefon to jednocześnie nośnik danych (zdjęć, dokumentów)? Postaw na model z wbudowaną pamięcią 64 GB. Chcesz zaoszczędzić? Wybierz opcję dwu- lub trzykrotnie mniejszą.

Zakup taniego smartfona o dobrych parametrach technicznych jest możliwy zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujesz się na zawarcie umowy z operatorem sieci komórkowej. W ramach takiej współpracy koszt zakupu urządzenia zostanie rozłożony na raty i doliczony do comiesięcznego abonamentu.

Tym samym jednorazowo zapłacisz jedynie symboliczną kwotę.

20 sierpnia 2019 19:22