0

Ten startup kupi Twoje mieszkanie w Warszawie

Fragment bloku mieszkaniowego z balkonami
fot. mat. prasowy

Planujesz sprzedać mieszkanie, ale przeraża Cię myśl o tym, ile to wszystko potrwa?

Wiesz jednocześnie, jak duża panuje konkurencja na rynku, co zniechęca do wszelkich prób?

Z SonarHome nie stoisz na straconej pozycji, bo ten polski startup deklaruje gotowość do odkupienia Twojego mieszkania w 48 godzin, tak by cały proces transakcyjny zamknął się w błyskawicznym tempie – 7 dni.
Jak to możliwe?

SonarHome

– sprzedanie mieszkania nigdy nie było tak proste

Raporty SonarHome nie pozostawiają wątpliwości – większość osób sprzedających swoje mieszkania czeka na kupców nawet 7 miesięcy. A przecież nie jest powiedziane, że i po tym czasie uda się znaleźć zdecydowanego nabywcę z gotówką. To rodzi frustracje i niepewność, uderza też w portfel, bo za nieruchomość trzeba regularnie płacić czynsz oraz dbać o jej wygląd.

Na dłuższą metę może to wiązać się ze zbyt dużym obciążeniem finansowym. Cierpliwość też ma swoje granice, bo czy można czekać w nieskończoność? Kraje zachodnie również borykały się z tymi problemami, lecz od kiedy zaczął funkcjonować system ibuyingu, znacząco przyspieszono i ułatwiono cały proces sprzedaży mieszkania.

grafika reklamowa

Na czym polega ibuying?

SonarHome bazuje na tej koncepcji, na sprytnym połączeniu technologii i kapitału, bo to właśnie te dwa obszary napędzają skuteczną sprzedaż mieszkań. Coraz bardziej zaawansowane możliwości technologiczne pozwalają błyskawicznie i precyzyjnie wycenić nieruchomości, za sprawą kapitału zaś można masowo skupować dobrze oraz uczciwie wycenione dobra.

Jak przekonuje Mateusz Romanowski, CEO SonarHome: wykorzystujemy technologię, dzięki której mamy dostęp do najświeższych danych dotyczących aktualnych ofert oraz cen zawieranych transakcji. Umożliwia to nam szybko wyceniać wartość mieszkania, a następnie złożyć ofertę zakupu wybranej nieruchomości. Zauważa, że dotychczas sprzedaż na tym rynku zajmowała bardzo długi czas – nawet kilka miesięcy, a cały ten proces (pokazywanie mieszkanie kilkunastu osobom, negocjowanie, czekanie itp.) był bardzo uciążliwy, nie gwarantując czasem końcowego sukcesu. Z SonarHome całość transakcji może zamknąć się już w kilka dni – dodaje.

SonarHome – jak to działa?

SonarHome stale poszukuje mieszkań do kupienia, wykorzystując do tego zadania zaawansowane algorytmy oparte o uczenie maszynowe, które bazują na danych z około 50 tysięcy transakcji. Pochodzą one z różnych źródeł, przede wszystkim samorządów prowadzących rejestry z informacjami o wartości nieruchomości. Na tej podstawie system dokonuje automatycznej wyceny.

Mateusz Romanowski, mówi CEO SonarHome:

Przyjęto dwa modele działania.
W pierwszym z nich skupowane są mieszkania do większego remontu.
Po wykonaniu niezbędnych prac lokal sprzedawany jest dalej.
Drugą opcją, na której Sonar Home się skupia, to gdy mieszkanie jest przeznaczone do delikatnego odświeżenia, podejmowane są czynności mające sprawić, że nieruchomość będzie gotowa do przyjęcia mieszkańców.
Kiedy już to nastąpi, zostanie ona wystawiona na sprzedaż.

Zależy nam na szybkim obrocie mieszkaniami, a za sprawą naszych zasobów – ogromnego doświadczenia i możliwości budowania ruchu organicznego – jesteśmy w stanie dotrzeć do osób poszukujących lokum w danej lokalizacji.

SonarHome – jak zacząć?

To naprawdę łatwe. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie https://sonarhome.pl, by poznać wstępną wycenę. Następnie – po ustaleniu terminu – odwiedzi Cię przedstawiciel SonarHome, żeby bezpłatnie ocenić stan faktyczny mieszkania. Na tej podstawie otrzymasz finalną ofertę kupna nieruchomości. Jest ona ważna kilka dni, więc musisz przez ten czas zadecydować, czy przystajesz na warunki SonarHome, czy jednak wolisz sprzedać mieszkanie samodzielnie. Jeśli zgodzisz się z warunkami, następuje podpisanie umowy i finalizacja dokumentów. Zaraz po tym umówiona kwota trafia na Twoje konto.

Wydaje się proste i takie właśnie jest.
A co najważniejsze – skuteczność ibuyingu pozwala sprzedać mieszkanie w błyskawicznym tempie, bez nadmiernych formalności, straty czasu i nerwów. Nie ulega więc wątpliwości, że warto skorzystać z propozycji SonarHome.

17 września 2019 11:44