0

W AAA Auto olbrzymi wzrost sprzedaży aut.

Karolína Topolová dyrektor generalny i prezes zarządu AURES Holdings
Karolína Topolová – dyrektor generalny i prezes zarządu AURES Holdings
fot. Aures

AAA AUTO sprzedało w Polsce o 39% więcej samochodów w ciągu pięciu miesięcy niż rok temu.

Zainteresowanie samochodami używanymi szybko rośnie, więc sieć AAA AUTO kupi więcej aut.

AAA Auto - Salon Piaseczno
AAA Auto – Salon Piaseczno

Ubiegły rok został znacząco dotknięty działaniami przeciw pandemicznymi, które znacząco wpłynęły na cały rynek samochodowy. Po zniesieniu restrykcji w tym roku zauważalne jest wyraźne zainteresowanie samochodami używanymi. Popyt u największego dealera samochodów używanych w Europie Środkowej AAA AUTO, wzrósł o 39% w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W sobotę 15 maja w całej grupie salonów sprzedano najwięcej samochodów w historii.

Karolína Topolová, dyrektor generalny i prezes zarządu AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci centrów samochodowych AAA AUTO, powiedziała:

Potwierdziły się nasze przypuszczenia, że popyt na bezpośredni zakup samochodów używanych skumuluje się, w ciągu tych wszystkich miesięcy, kiedy dostęp do salonów był ograniczany. Nadal jest jasne, że ludzie wolą fizyczny wybór samochodu bezpośrednio w centrum samochodowym z możliwością wypróbowania go na miejscu i porównania go z innymi modelami. Odpowiada to naszej frekwencji i sprzedaży, które w maju w Polsce były nawet o 46% wyższe niż w maju dwa lata przed pandemią i były nawet dwukrotnie wyższe niż w maju ubiegłego roku. Dlatego musimy jak najszybciej zwiększyć naszą ofertę samochodów. 

W sobotę 15 maja sieć sprzedała najwięcej samochodów w historii, a także przez cały tydzień.

AAA Auto - Skup aut
AAA Auto – Skup aut
fot. Aures

Karolína Topolová:

Obecny historyczny dzienny rekord z lutego 2020 r., na miesiąc przed pierwszym lockdownem, wyniósł 373 sprzedane samochody. Naprawdę nie spodziewaliśmy się sobotniego wzrostu do 415. Samochody znikają obecnie z centrów samochodowych szybciej niż możemy je kupić. Dlatego znacznie wzmocnimy nasze działania zakupowe na terenie całego kraju, we wszystkich regionach. Skupiamy się na samochodach bezwypadkowych, po pierwszym lub drugim właścicielu, o niskim przebiegu i krajowym pochodzeniu.

AAA AUTO spodziewa się, że zainteresowanie samochodami używanymi będzie rosło z wielu powodów, ponieważ zbliżają się wakacje, które wiele rodzin decyduje się spędzić w Polsce oraz ze względu na utrzymujące się ryzyko zakażenia koronawirusem w transporcie publicznym.

Karolína Topolová:

Samochód nadal będzie bezpieczniejszym środkiem transportu niż pociąg czy autobus. Dlatego rośnie popyt zwłaszcza na Kombi czy SUV-y.

Od początku pandemii koronawirusa sieć AAA AUTO regularnie dezynfekuje oferowane pojazdy i pomieszczenia swoich salonów. Sprzedawcy, których stan zdrowia jest regularnie sprawdzany, używają sprzętu ochronnego, masek i rękawic. Klienci mają do dyspozycji jednorazowe rękawiczki i środki do dezynfekcji w centrach samochodowych, a przede wszystkim wystarczającą przestrzeń osobistą, aby nie musieli spotykać się z innymi klientami.

Sprawdź jak wygląda skup aut: [LINK]

Najbardziej pożądane używane auta:

  1. Opel Astra
  2. Ford Focus
  3. Škoda Octavia
  4. VW Golf
  5. Škoda Fabia
  6. VW Passat
  7. Renault Clio
  8. Ford Mondeo
  9. Renault Megane
  10. Opel Insignia

Artykuł sponsorowany

20 czerwca 2021 21:54
[fbcomments]