0

Włosi docenili 2 warszawskie pizzerie

Pizza i dziewczyna
Pizza – i dziewczyna
fot. Maksim Goncharenok (pexels)

W rankingu 50 najlepszych pizzerii Europy Włosi umieścili dwa  prawie sąsiadujące ze sobą lokale z Warszawy.

Ranking 50 Top Pizza to lista najlepszych w Europie, zdaniem Włochów, pizzerii poza ich krajem. W tegorocznej edycji pojawiły się tam dwie pizzerie z Warszawy.

Choć nie znalazły się w pierwszej dziesiątce to miło, że zostały zauważone w pięćdziesiątce europejskich lokali.

  1. Nonna Pizzeria przy ulicy Oboźnej 11 [LINK]

Organizatorzy o lokalu:

Lokal znajduje się na rogu ulicy (red.: róg ulic Oboźnej i Karasia) niedaleko Wisły. To kawałek Włoch w stolicy Polski. Jest bardzo lubiany i obserwowany przez umiejętność tworzenia gorączkowej atmosfery neapolitańskiej pizzerii, z szefem pizzy na widoku i klientami w jednym miejscu. Miejsce jest przytulne  z wygodnym wyposażeniem. […] W ofercie jest kilkanaście rodzajów pizzy […]. Prócz oczywistej Margherity, zdecydowanej faworytki, polecamy pizzę z mortadelą i pistacjami. Napoje są doskonałe, a obsługa profesjonalna, uprzejma i pełna młodzieńczego uroku.
[LINK]

  1. Ave Pizza przy ulicy Topiel 12 [LINK]

Organizatorzy o lokalu:

To wesołe i przestronne miejsce gdzie klienci widzą jak przyrządza się pizzę. Urocza jadalnia na świeżym powietrzu, otwierana przy sprzyjającej pogodzie. Znajduje się w sercu polskiej stolicy nieopodal Wisły.  Pizza stylem przypomina rzymską. Pieczona jest  w elektrycznym piekarniku, a jego wydłużony czas sprawia, że ​​jest bardziej chrupiąca niż topiona. Składniki są doskonałe, głównie włoskie. W tym wędliny, które tutaj są szczególnie popularne jako dodatek do pizzy. Obsługa jest doskonale dyskretna i mają przyzwoity wybór napojów.
[LINK]

Pierwsi w rankingu:

  1. 50 Kalò di Ciro Salvo Pizzeria z Londynu
  2. Via Toledo Enopizzeria z Wiednia
  3. Biju z Parigi we Francji

Pełny ranking:

16 września 2020 12:41

Komentarze