0

GAROU w północnej Polsce

GAROU na Torwarze w 2018 roku
GAROU – na Torwarze w 2018 roku
fot. Bernadetta Niewęgłowska

Przed rokiem wystąpił między innymi na Torwarze. W 2020 roku GAROU ominie Warszawę, ale fani na pewno trafią na koncert.

Do tej pory z wielką przyjemnością wspominam koncert GAROU na warszawskim Torwarze. Kanadyjski artysta wystąpił wówczas również w kilku innych miastach. W lutym 2020 roku ponownie zawita do Polski. Niestety, tym razem ominie Warszawę: wybrał północną część naszego kraju, a przyjemność goszczenia piosenkarza będą miały Gdańsk i Szczecin. Jestem jednak pewien, że fani (a zwłaszcza fanki) zrobią wszystko, aby wybrać się na któryś z tych koncertów. Może nawet na obydwa? Wszak ten pełen niespodzianek artysta jest jednym z najbardziej urzekających i charyzmatycznych muzyków francuskojęzycznej sceny. Pod koniec lat 90. GAROU błyskawicznie zaistniał w świecie muzyki, łamiąc jego wszelkie kanony. Seksowny głos romantycznego macho sprawił, że serca kobiet zaczęły bić szybciej.

GAROU dyryguje widownią Torwaru
GAROU – dyryguje widownią Torwaru
fot. Bernadetta Niewęgłowska

On sam mówi o sobie skromnie:

Podbiłem listy przebojów, pojawiając się we właściwym miejscu i właściwym czasie.

Urodzony w 1972 roku Pierre Garand otrzymał od swoich rodziców pierwszą gitarę już w wieku trzech lat. Szybko przewyższył umiejętnościami swojego ojca, który grywał amatorsko na tym instrumencie. Jako kilkulatek nauczył się grać na pianinie i organach elektronicznych, a nieco później – na trąbce. Dzisiaj wszyscy znawcy muzyki podkreślają, że GAROU jest mistrzowskim multiinstrumentalistą.

24 sierpnia 2019 14:25