0

Koleje Mazowieckie pojadą do Kostrzyna

Koleje Mazowieckie - skład na Pol’and’Rock Festival 2019 z klimatyzowanymi wagonami piętrowymi
Koleje Mazowieckie – skład na Pol’and’Rock Festival 2019 z klimatyzowanymi wagonami piętrowymi
fot. KM

Koleje Mazowieckie uruchomią specjalne połączenie na  Pol’and’Rock Festival: Warszawa-Kostrzyn-Warszawa.

Dzięki niemu uczestnicy Pol’and’Rock Festival będą mogli wygodnie dojechać klimatyzowanymi wagonami z Warszawy do Kostrzyna nad Odrą i wrócić.
Pociąg będzie zestawiony z 8 wagonów piętrowych i lokomotywy EU-47 TRAXX.

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat pomaga naszym szpitalom. Tym letnim koncertem fundacja chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrej woli. Dlatego dobrze by było, aby ci mieszkańcy Mazowsza, którzy chcą wziąć udział w koncercie, mieli w tym roku taką szansę. Nasze Koleje Mazowieckie im w tym pomogą.

Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich:

Nasze zaangażowanie w obsługę transportową festiwalu to kontynuacja wieloletniej współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas kolejnych Finałów. Jednorazowo możemy zabrać 1000 osób i tyle samo przywieźć do Warszawy po zakończeniu festiwalu. Jeśli to połączenie zapełni się i będzie potrzeba uruchomienia dodatkowego pociągu, to jesteśmy gotowi do podjęcia takich działań.

Kiedy?

Pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Kostrzyn nad Odrą pojedzie 31 lipca 2019 r, a powrotny zostanie uruchomiony 4 sierpnia.

Pociągi są już zamówione w PKP PLK, trwa jeszcze praca nad ostatecznym kształtem rozkładu jazdy.

Aktualizacja

(12 lipca)

Pociąg wyruszy

  • 31 lipca ze stacji Warszawa Wschodnia o godzinie 4:31,
  • do Kostrzyna nad Odrą dotrze o 11:35.

Powrót

  • 4 sierpnia z Kostrzyna nad Odrą o godzinie 7:15,
  • a do stacji Warszawa Wschodnia dotrze na 13:26.

Bilety na te połączenia będzie można kupić od 16 lipca wyłącznie przez Internet, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl
Pula biletów przewidziana do sprzedaży na to połączenie to 1000 sztuk.

Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyL

Jak zawsze, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy może liczyć na Koleje Mazowieckie! Jubileuszowy festiwal Pol’and’Rock będzie wyjątkowym wydarzeniem i cieszymy się, że mieszkańcy Warszawy i Mazowsza mogą planować kolejową podróż na nasz Najpiękniejszy Festiwal Świata. Życzymy udanej podróży i czekamy w Kostrzynie nad Odrą.

Bilety

Bilety na pociągi będzie można kupić od 16 lipca wyłącznie przez Internet, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl

Ceny

Biletu jednorazowy na przejazd pociągiem KM „tam i z powrotem”:

  • 199 zł (normalny)
  • 97,51 zł (studenci)
  • 125,37 zł (uczniowie)

Kontrola biletów będzie odbywała się przy wejściu do pociągu. Na pokładzie będzie obecny ratownik medyczny. Zostanie także wzmocniona obsada drużyny konduktorskiej.

Festiwal

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Jak co roku na Akademii zaprezentują się także liczne organizacje pozarządowe.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy.

Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

11 lipca 2019 21:05