Koncertowa cisza

Open'er 2018 tłumy przed sceną
Open'er 2018 – tłumy przed sceną
fot. Zuzanna Sosnowska / Alter Art

Z powodu COVID-19 organizatorzy koncertów zmieniają ich terminy. Kilka nowych szczegółów podaje Roman Soroczyński.

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy tegorocznych koncertów zmieniają ich terminy lub odwołują je. Nie wiemy, jak długo potrwa koncertowa cisza. Mam nadzieję, że już wkrótce skończy się, ale teraz ze smutkiem informuję o kolejnych zmianach.

Aż o rok przesunięto termin koncertu Andrei Bocellego, który był zaplanowany na 22 sierpnia 2020 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Został on przeniesiony na 21 sierpnia 2021 roku, natomiast nie ulega zmianie jego lokalizacja.

Andrea Bocelli to aktualnie jeden z najbardziej popularnych artystów świata. W ostatnich latach jego koncerty niemal w każdym miejscu na kuli ziemskiej sprzedawały się do ostatniego miejsca. W Niedzielę Wielkanocną włoski tenor wystąpił w niezwykłym koncercie w pustej katedrze w Mediolanie. Transmisję online tego wydarzenia obejrzało niemal 2,8 mln ludzi na całym świecie. Był to największy koncert w historii muzyki poważnej realizowany na żywo. Liczba odtworzeń na YouTube sięga obecnie czterdziestu milionów!

Andrea Bocelli napisał w specjalnym oświadczeniu:

Kocham Polskę, kraj Jana Pawła II, kocham również wrażliwość, kreatywność i hojność Polaków. Uwielbiam wielkich artystów, którzy pochodzą z tego kraju (…). Doceniam wasz głęboki sposób doświadczania muzyki oraz bezcenne ciepło i przywiązanie, z którymi zawsze mnie witacie. Jak wiecie, wybuch pandemii, który dotknął cały świat, tymczasowo narzucił między innymi przełożenie koncertów. Konieczne jest więc również przełożenie mojego warszawskiego występu. Dlatego też spotkanie zaplanowane na 22 sierpnia tego roku, zostaje przełożone na 21 sierpnia 2021 roku.

Według informacji od Organizatora koncertu, Agencji Prestige MJM, zakupione dotąd bilety zachowują ważność. Wszelkie pytania można kierować na adres mejlowy bilety@imprezyprestige.com. Można także – za pośrednictwem strony prestigemjm.com – kupić wejściówki na przyszłoroczne wydarzenie w Warszawie.

Andrea Bocelli na scenie
Andrea Bocelli – na scenie
fot. materiał prasowy Prestige MJM

Liczymy na to, że w tym roku dojdzie do skutku przynajmniej drugi z planowanych w tym roku koncertów Andrei Bocellego, organizowany przez – działającą pod marką MAKROCONCERT – firmę High Note Events.

O ile wiem, na ten koncert, który ma się odbyć 21 listopada w krakowskiej TAURON ARENIE, jeszcze można – korzystając ze stron: makroconcert.pl, ebilet.pl i eventim.pl –  kupić bilety.

Opener 2018 zachód słońca
Opener 2018 – zachód słońca
fot. Monika Stolarska/Alter Art

Również o rok przeniesiono tegoroczną edycję Open’er Festival w Gdyni. Nowy planowany termin to 30 czerwca – 3 lipca 2021 roku. Organizator imprezy, Agencja Alter Art, zapewnia, że większa część zapowiadanych na ten rok artystów pojawi się podczas przyszłorocznej imprezy. Jednocześnie zaznaczono, że program zostanie uzupełniony o sporo nowych elementów.
Tegoroczne bilety zachowują ważność.

W obozach innych organizatorów na razie cisza…
Jak znam życie, pracujący w nich ludzie harują, by – na wszelki wypadek – znaleźć rezerwowe terminy zbliżających się koncertów. Podziwiam ich za to i życzę sukcesów!

30 kwietnia 2020 18:27

Komentarze