0

Kumulacja 35 milionów

Wielka Wygrana – Reżyseria: Tomasz Szczepanek
fot. Andrzej Wencel / Teatr Żydowski

Zanim staniemy w kolejkach do kolektur przed czwartkowym losowaniem warto dwa razy zastanowić się czy warto …

„Wielka wygrana” – to tytuł najnowszej premiery Teatru Żydowskiego w reżyserii Tomasza Szczepanka. Sztuka zainspirowana jest tekstem Szolema Alejchema (klasyka literatury jidysz) w przekładzie Marty Guśniowskiej.

Komedia opowiadająca o losach biednego krawca, który wygrywa wielkie pieniądze na loterii, obfitująca w liczne metafory i barwną narrację. To historia pełna atrakcyjności przekazu, wypełnionego zabawnymi dialogami, muzyką i tańcem.

Mimo kłopotów lokalowych Teatr Żydowski przygotowuje kolejne premiery wyraźnie wybierając repertuar lekki, komediowy. Najnowsza produkcja jest w dodatku okraszona muzycznie. To znakomita propozycja dla szukających w teatrze rozrywki. Podszyte ironią, inteligentnym humorem i specyficznym podejściem do życia przedstawienie pozwala miło spędzić w teatrze półtorej godziny. Aczkolwiek jak się ktoś bardziej zastanowi to tekst Alejchema ma drugie, bardziej poważne dno. Jeżeli więc ktoś zgarnie te czwartkowe 35 baniek powinien pierwszy wydatek przeznaczyć na wizytę w Teatrze Żydowskim – jak sobie żartują w przedstawieniu – co od cen biletu wstępu można się targować …

  • Reżyseria: Tomasz Szczepanek
  • Scenariusz: Marta Guśniowska
  • Scenografia i kostiumy: Paweł Cukier
  • Muzyka: Igor Przebindowski
  • Choreografia: Aleksandra Dziurosz
15 marca 2017 10:36