0

Marek Dyjak – Piękny Instalator

Marek Dyjak zaprasza
Marek Dyjak – zaprasza
fot. materiał prasowy

15 marca 2020 roku Marek Dyjak zaprezentuje w Klubie Stodoła najnowszą płytę. Zaprasza Roman Soroczyński.

15 marca 2020 roku w Klubie Stodoła wystąpi Marek Dyjak. Artysta zaprezentuje materiał z najnowszej płyty, zatytułowanej Piękny Instalator, która ujrzała światło dzienne 29 listopada ubiegłego roku, nakładem Wydawnictwa Agora.

Marek Dyjak, który z wykształcenia jest hydraulikiem, rozpoczął swoje występy artystyczne w 1994 roku. Piękny Instalator jest jego dwunastym albumem. W tym czasie artysta skomponował również muzykę do przedstawień teatralnych, grał w filmach, ale przede wszystkim występował. Nieważne, czy były to występy ze świetnym zespołem, solo, czy tylko z trębaczem. Każdy jego występ to przeżycie – zarówno dla artysty, jak i słuchaczy. Jego styl, który trudno przypisać do jakiejkolwiek konwencji, przyciąga koneserów dobrej muzyki. Chropowaty głos funkcjonuje na pograniczu desperacji, krzyku i rozpaczy, wywołując dreszcze słuchaczy. Marek Dyjak sam nazywa swój głos mianem „barowego”. Podczas koncertów artysta jest niezwykle oszczędny w mówieniu. Za to jego piosenki ujawniają, że jest sentymentalnym facetem, potrafiącym wyśpiewać swoje uczucia wobec wielu osób i sytuacji.

Marek Dyjak podczas Festiwalu Singera 2019
Marek Dyjak – podczas Festiwalu Singera 2019
fot. Roman Soroczyński

Piękny Instalator – to nie tylko tytuł albumu. To także tytuł piosenki, do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. Tą piosenką Marek Dyjak wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1995 roku.

17 lutego 2020 17:43